Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Jednoduchost, elegance, geniální uspořádání

Info ikona
RULES architects

Uspořádání moderního loftového bytu pro čtyřčlennou rodinu je racionální a praktické. Osvědčená kombinace dřeva s bílými a černými akcenty je navíc zcela nadčasová a vždy zaručeně funguje.

Terezie Benoni | 13. 10. 2023

Interiér třípokojového podkroví byl navržen tak, aby zdůraznil hlavní výhody loftů - jednoduchost, ležérnost a prostornost. Viditelné prvky ocelové konstrukce střechy dodávají podkroví průmyslový charakter, zatímco přírodní materiály ho útulně doplňují. „Navzdory trendové denní oblasti je uspořádání podkroví určené pro čtyřčlennou rodinu racionální a praktické. Denní zóna se skládá z haly, kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Noční zóna má dvě ložnice, koupelnu a samostatné WC,“ prozrazují autoři projektu ze studia RULES architects. Bratislavský byt má obytnou plochu 95 m². Navzdory průmyslovým prvkům je obývací pokoj v podkroví útulný. Nevzhledné prvky jako je stereo systém nebo počítač jsou schované ve skříňkách. Osvědčená kombinace dřeva s černou a bílou funguje kdykoli a kdekoli. Prvky, které jsou v přímém kontaktu s návštěvníkem – podlaha a zeď naproti oknu – byly navrženy z teplého borovicového dřeva. Stěny, strop a nábytek jsou bílé. V neutrálním prostoru je pozoruhodná černá střešní konstrukce.

Galerie: Moderní loft v Bratislavě
Mohlo by se vám líbit

Praktické a promyšlené kompromisy

V mezipatře je knihovna se sedacím vakem určená ke čtení. Podlahu mezipatra v denní oblasti tvoří mřížka s černou perforovanou kovovou deskou položenou na nosnících ocelové konstrukce. Podlaha mezipatra nad nočním průchodem, koupelnou a toaletou je uzavřena a nabízí další sklad nebo tajnou skrýš. „Televizi na otočném držáku lze sledovat z kuchyně i z obývacího pokoje. Nejedná se o běžný držák, ale o atypický výrobek na míru navržený a vyrobený speciálně pro toto podkroví,“ prozrazují RULES architects. „Přestože původním přáním majitele byla kuchyně s ostrůvkem, z prostorových důvodů jsme dali přednost kuchyni ve tvaru písmene L. Kuchyňská dvířka jsou matně bílá, kuchyňská deska je vyrobena z mdf, která je výrazně levnější než kamenné desky a v kombinaci s vysoce kvalitním nerezovým kuchyňským dřezem vypadá téměř luxusně. A na rozdíl od kamenného vrcholu není MDF studený, takže si na něj můžete i sednout. Kuchyně má skryté dveře do spíže a místo pro stereo komponenty. Stěna za indukční varnou deskou je chráněna ručně vyrobenou mozaikou.“

Info ikona
Jednoduchý, ležérní a prostorný – takový je moderní loft v Bratislavě
Mohlo by se vám líbit

Stolování až pro osm osob

Jídelní stůl uprostřed místnosti má dominantní postavení a může pojmout osm osob. Je vyroben z masivního dřeva s metalickou základnou stejné barvy jako střešní konstrukce. „Navzdory tomu, že si rodina přála v koupelně vanu, nakonec jsme se dohodli na sprchovém koutě s malým sedákem. Sprcha pohodlnější než vana a neubírá potřebné místo.“ Jednoduché bílé ložnici dominuje borovicová struktura podlahy. Pro výrobu postele na míru byl použit stejný textil jako v obývacím pokoji. Stěna naproti postele byla navržena jako šatní skříň. Díky velkému prostoru se v ložnici dobře odpočívá a poskytuje potřebné pohodlí.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku