Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Jednoduchost, elegance, geniální uspořádání

Uspořádání moderního loftového bytu pro čtyřčlennou rodinu je racionální a praktické. Osvědčená kombinace dřeva s bílými a černými akcenty je navíc zcela nadčasová a vždy zaručeně funguje.

Terezie Benoni | 13. 10. 2023

Interiér třípokojového podkroví byl navržen tak, aby zdůraznil hlavní výhody loftů - jednoduchost, ležérnost a prostornost. Viditelné prvky ocelové konstrukce střechy dodávají podkroví průmyslový charakter, zatímco přírodní materiály ho útulně doplňují. „Navzdory trendové denní oblasti je uspořádání podkroví určené pro čtyřčlennou rodinu racionální a praktické. Denní zóna se skládá z haly, kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Noční zóna má dvě ložnice, koupelnu a samostatné WC,“ prozrazují autoři projektu ze studia RULES architects. Bratislavský byt má obytnou plochu 95 m². Navzdory průmyslovým prvkům je obývací pokoj v podkroví útulný. Nevzhledné prvky jako je stereo systém nebo počítač jsou schované ve skříňkách. Osvědčená kombinace dřeva s černou a bílou funguje kdykoli a kdekoli. Prvky, které jsou v přímém kontaktu s návštěvníkem – podlaha a zeď naproti oknu – byly navrženy z teplého borovicového dřeva. Stěny, strop a nábytek jsou bílé. V neutrálním prostoru je pozoruhodná černá střešní konstrukce.

Galerie: Moderní loft v Bratislavě
Mohlo by se vám líbit

Trocha Francie, špetka scandi, hodně knih

Dům, jehož dominantou je veliká na míru vyrobená knihovna, najdeme ve městě Iowa City. Kromě toho, že majitelé mají rádi knihy, zamilovali si také tapety a rustikální styl bydlení v kombinaci s praktickým designem.
marianne.cz

Praktické a promyšlené kompromisy

V mezipatře je knihovna se sedacím vakem určená ke čtení. Podlahu mezipatra v denní oblasti tvoří mřížka s černou perforovanou kovovou deskou položenou na nosnících ocelové konstrukce. Podlaha mezipatra nad nočním průchodem, koupelnou a toaletou je uzavřena a nabízí další sklad nebo tajnou skrýš. „Televizi na otočném držáku lze sledovat z kuchyně i z obývacího pokoje. Nejedná se o běžný držák, ale o atypický výrobek na míru navržený a vyrobený speciálně pro toto podkroví,“ prozrazují RULES architects. „Přestože původním přáním majitele byla kuchyně s ostrůvkem, z prostorových důvodů jsme dali přednost kuchyni ve tvaru písmene L. Kuchyňská dvířka jsou matně bílá, kuchyňská deska je vyrobena z mdf, která je výrazně levnější než kamenné desky a v kombinaci s vysoce kvalitním nerezovým kuchyňským dřezem vypadá téměř luxusně. A na rozdíl od kamenného vrcholu není MDF studený, takže si na něj můžete i sednout. Kuchyně má skryté dveře do spíže a místo pro stereo komponenty. Stěna za indukční varnou deskou je chráněna ručně vyrobenou mozaikou.“

Info ikona
Jednoduchý, ležérní a prostorný – takový je moderní loft v Bratislavě
Mohlo by se vám líbit

Leonardo DiCaprio prodává svůj dům na pláži

Oscarový herec se rozhodl prodat jeden ze svých domů na pláži v Malibu. Nahlédněte s námi do vkusně zařízeného interiéru v jednoduchém přímořském stylu.
marianne.cz

Stolování až pro osm osob

Jídelní stůl uprostřed místnosti má dominantní postavení a může pojmout osm osob. Je vyroben z masivního dřeva s metalickou základnou stejné barvy jako střešní konstrukce. „Navzdory tomu, že si rodina přála v koupelně vanu, nakonec jsme se dohodli na sprchovém koutě s malým sedákem. Sprcha pohodlnější než vana a neubírá potřebné místo.“ Jednoduché bílé ložnici dominuje borovicová struktura podlahy. Pro výrobu postele na míru byl použit stejný textil jako v obývacím pokoji. Stěna naproti postele byla navržena jako šatní skříň. Díky velkému prostoru se v ložnici dobře odpočívá a poskytuje potřebné pohodlí.

 

Mohlo by se vám líbit

Jiří Langmajer nás exkluzivně pozval na návštěvu svého kutlochu

Místo, kde se učí divadelní role, odpočívá, poslouchá jazz, nebo řádí s čtyřletým vnukem. Takový je výsledek radikální proměny zahradního domku, který po deseti letech konečně plní svůj účel.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro