Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Jednopokojový byt rozšířili o francouzský balkón, který mu dodal ten pravý šmrnc

Info ikona
Jednopokojový byt rozšířili o francouzský balkon, který mu dodal ten pravý šmrnc

Dvacet metrů čtverečních, to je plocha tohoto jednopokojového mini bytu, který nás nadchl svou jedinečnou atmosférou. Nechybí zde stoleté parkety, odhalené cihly a kouzelný balkon.

Terezie Benoni | 18. 11. 2021

V bytovém domě postaveném téměř před sto lety se podařilo dochovat dobové parkety ve tvaru rybí kosti, dvoukřídlé dveře, a především jsou důležité vysoké stropy, které interiér významně opticky zvětšují. V posledních letech přibyl francouzský balkon, který dodává bytu víc denního světla. Jednopokojový byt se nachází ve čtvrtém patře s výhledem do klidného dvora. Popis interiéru nezabere příliš času. Při vstupu se ocitnete v praktickém zádveří s úložnými prostory, odtud je možné pokračovat do koupelny, nebo do hlavní obytné místnosti. Ta v sobě skrývá kuchyňský kout, obývací pokoj, ale i ložnici, na kterou navazuje praktická mini komora.

 

Galerie: Dvacetimetrový byteček
Mohlo by se vám líbit

Promyšlený každý centimetr

V minulém roce se současní majitelé rozhodli pro novou kuchyň. Ta využívá výklenek v místnosti a od zbytku prostoru ji odděluje kuchyňský ostrůvek, který slouží také jako jídelní stůl. Pod ním je ukrytá lednice a mraznička. Výhodou kuchyně je veliké okno, takže se při vaření můžete kochat pohledem do okolní zelené. Stěny v místnosti jsou vymalované světle šedou barvou, nad ostrůvkem v kuchyni byly ponechané odhalené cihly. Tento byt je ideálním bydlením pro jednoho, nebo jako startovní pro mladý pár. Pro ukládání věcí mohou majitelé využívat ještě sklepní prostory.

Mohlo by se vám líbit