Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Starý byt v centru Brna prošel zásadní rekonstrukcí a majitelé se rozhodli experimentovat

Info ikona
Starý byt v centru Brna prošel zásadní rekonstrukcí a majitelé se rozhodli experimentovat

Na začátku byla touha po nové luxusní koupelně, nakonec se byt pro mladý pár proměnil od základů. Dnes mu nechybí moderní šmrnc, ani praktické řešení prostor.

Terezie Benoni | 18. 01. 2024

Dnes navštívíme byt, který jistě nadchne milovníky moderního designu, minimalismu, ale také ty, kteří si váží historických prvků starých budov a nechtějí se jich vzdát. Tohle všechno totiž v tomto brněnském bytě najdeme. Autorkou stylové rekonstrukce je architektka Barbora Kudelová ze studia HRA (Holky Rády Architekturu). „Na začátku rekonstrukce starého bytu v centru Brna byla touha majitelů po luxusní koupelně. Co to je v dnešní době luxusní koupelna?,“ ptá se autorka projektu. „Pro nás jsou to materiály a detail jejich použití. Prvky navazují, linky se napojují, věci zapadají. Všechno tvoří harmonii.“

Galerie: Rekonstrukce starého bytu v centru Brna
Mohlo by se vám líbit

U koupelny rekonstrukce nezůstala

Ke koupelně se nakonec připojil i zbytek bytu. Kuchyň se stala příjemným experimentem pro mladý pár. Prostor pro jídelní stůl definují parkety, prostor pro vaření dlažba. Černá linka s kovovými posuvnými dvířky, deska z nerezu. Dvířka dělají kuchyň v pohybu. „Něco je vidět, něco ne a každý den je to trošku jinak. Zbytek bytu doplňuje zrekonstruovaná chodba s velkým kruhovým zrcadlem, skříní a stejnou dlažbou, jako v kuchyni, ale jiné barvy,“ uzavírá architektka.

Soutěž Interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty a interiérovými designéry. S nejzajímavějšími účastníky vás postupně seznamujeme na našich stránkách. Mediálním partnerem soutěže je Marianne bydlení.

Autoři interiérů realizovaných v roce 2023 se mohou do devátého ročníku soutěže hlásit už nyní, a to až do 28. února 2024. Vítězné interiéry budou oceněny 14. května 2024 v pražském Centru současného umění DOX.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku