Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Originální proměna pražského bytu v romantickém stylu

Info ikona
Originální proměna pražského bytu v romantickém stylu

Dvě dámy naladěné na stejnou vlnu zařídily v pražských Dejvicích hned celý byt v romantickém stylu. Jako první začaly s obývacím pokojem. Vdechly mu svěžest výraznou květinovou tapetou a vůbec se nebály holčičích barev – připravte se na dávku růžové!

Terezie Benoni | 29. 11. 2023

Designérka Denisa Bartošová si s majitelkou Lucií během celé realizace porozuměla a proměnily její byt v dokonalý domov.  „Už když jsem do tohoto bytu před osmi lety vstoupila poprvé, věděla jsem, že tady chci bydlet,“ říká laborantka Lucie. „Mimo jiné mě uhranul výhled z obývacího pokoje do zeleně ve vnitrobloku, který můžeme kdykoli využívat. Když byla moje dcera Johanka ještě malá, trávily jsme tam spolu spoustu času. Teď už jí je jedenáct a dětským piknikům pod okny odzvonilo, spíš si tam ráda sednu s kamarádkou na kafe,“ popisuje majitelka. Interiér byl v době koupě ve špatném stavu, v podstatě se v něm nic nezměnilo od 50. let. „Rekonstrukce byla nutností, s pomocí architektky jsem tehdy změnila dispozice a vše si vybavila k obrazu svému. Narazila jsem ale na svoje limity a nedokázala zařizování dotáhnout, aby se mi stoprocentně líbilo.“

Galerie: V holčičím stylu
Mohlo by se vám líbit

Výrazných vzorů se nezalekly

„Nejsilnějším vizuálním prvkem v pokoji je tapeta s velkým květinovým motivem. Od ní se odvíjí celková atmosféra a samozřejmě i barevné ladění interiéru. Trvalo mi dlouho, než jsem našla typ, který byl vhodný a nestál ‚milion‘. Lucie původně plánovala tapetu s drobným kytičkovým vzorem v duchu staré Anglie, ale mně se to zdálo trochu babičkovské – na takovou tapetu má ještě čas! Velké květy působí velmi svěže a obě jsme nadšené, jak to vypadá. Aby romantiky nebylo moc, snažila jsem se celkově sladký výzor pokoje rozbít dalšími prvky, třeba jednoduchými konferenčními stolky, lampou v severském stylu nebo moderním perforovaným závěsným osvětlením. Narušovat stylovou monotematičnost je důležité, jinak interiér ztratí život, osobitost i dynamiku,“ popisuje proměnu interiéru designérka Denisa.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku