Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Třicetimetrový mini byt v sobě mísí japonský a skandinávský styl bydlení

Info ikona
Třicetimetrový mini byt v sobě mísí japonský a skandinávský styl bydlení

Jednopokojový byt má něco málo přes třicet metrů čtverečních. Díky vhodnému výběru barev a vzdušnému nábytku působí mnohem větším dojmem a mladému páru poskytuje maximální pohodlí.

Terezie Benoni | 24. 05. 2022

Pouhých třicet metrů čtverečních má tento jednoduchý byt, který najdeme ve stoleté zástavbě. Šikovné řešení interiéru ale poskytuje jeho obyvatelům absolutní pohodlí. Jak se jim to podařilo? Kromě skandinávského stylu bydlení se totiž zhlédli také v tom japonském. Japonský minimalismus je cestou ke šťastnému životu i s minimem věcí, zároveň se nebojí malých prostor. Hlavním cílem je zachovat i malému bytu absolutní vzdušnost a nezatížit ho zbytečnými a tmavými kusy nábytku. To se v tomto interiéru podařilo na jedničku. Hned po příchodu se ocitnete ve světlé chodbě, kterou opticky zvětšuje veliké zrcadlo ve zlatém rámu. Světlá dřevěná podlaha, bílé dveře i strop a hráškově zelené stěny dodávají i tomuto jinak malému prostoru optimistickou atmosféru.
 

Galerie: Švédský mini byt
Mohlo by se vám líbit

Všechno pěkně pohromadě

Byt prošel v posledních letech několika drobnými rekonstrukcemi. V roce 2018 byly zbroušen a poté byly instalovány bezpečnostní dveře. V roce 2021 byla na řadě rekonstrukce kuchyně. Malá místnost byla zařízená minimalistickými bílými skříňkami a našlo se zde místo i pro menší jídelní stolek. V hlavní obytné místnosti najdete na jednom místě obývací pokoj i ložnici. Pozornost ale ihned strhne vchod na kouzelný balkón, který místnost nejen opticky výrazně rozšiřuje. Balkon rámuje černě kované zábradlí. Postel je schovaná hned za balkónovými dveřmi a od zbytku místnosti je možné oddělit ji paravánem v japonském stylu. Centrální část místnosti pak slouží jako klasický obyváček s pohovkou, odkládacími stolky a komodou. Za dveřmi v rohu místnosti je schovaná praktická komora, díky které se takto malý byt mohl obejít bez velkých šatních skříní. Další potřebné úložné místo mají majitelé v suterénu domu.  
 

Zdroj informací: Historiska hem

Mohlo by se vám líbit