Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt, který je důkazem, že klasická bílá v interiéru nikdy neomrzí

Info ikona
Bílá interiéru sluší

Třípokojovému sedmdesátimetrovému bytu s terasou vysoko nad okolními domy kraluje bílá barva. Někdy s lehkou patinou, jindy ve vysokém lesku čaruje s interiérem a proměňuje ho v elegantní moderní bydlení, které ctí tradici secesního domu.

Terezie Benoni | 5. 05. 2023

Víceúrovňový byt najdeme ve starém secesním domě postaveném na přelomu minulého století. Dobu vzniku připomínají dekorativní kachlová kamna a stále funkční krb. Luxusní podkroví bylo znovu opravené. Podařilo se zachovat původní štuky na stropech, repasovat okna i dveře, a dokonce zachránit původní dřevěnou podlahu. Ta se dočkala bílého laku a díky tomu je prostor světlý a vzdušný. Díky bílým kulisám bylo možné interiér oživit výraznějšími designovými kousky.

Galerie: Bílá interiéru sluší
Mohlo by se vám líbit

Prakticky řešený atypický prostor

V přízemí najdeme praktickou chodbu a obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní v jeden veliký prostor. Po schodech pak vystoupáte do podkroví, kde je ložnice, další obývací pokoj s funkčním krbem a úžasnou terasou s výhledem na okolní střechy. V budoucnosti zde zřejmě bude hlavní ložnice a z té současné se stane útulný dětský pokoj. V tomto bytě byly skvěle vyřešené úložné prostory a díky tomu je interiér vzdušný a bez velkých kusů nábytku. Největšími úložnými prostory jsou na míru vytvořené skříně pod schodištěm vedoucím do podkroví. Čela skříní jsou v bílém dekoru a téměř si jich nevšimnete. Podobně je tomu i s kuchyňskou linkou. Je sice atypicky řešená, ale díky bílé barvě dokonale splyne s okolím, nabízí velkorysé úložné prostory a nijak nevadí, že je otevřená do společného obývacího prostoru.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku