Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Zpátky do minulosti: Prohlédněte si úchvatnou proměnu bytu z roku 1911

Info ikona
Dvoupokojový byt s kachlovými kamny

Kompletně zrekonstruovaný byt najdeme v domě postaveném už v roce 1911. Jestli myslíte, že rekonstrukce znamená moderní interiér, budete překvapení. Majitelé se rozhodli zachovat původní atmosféru.

Terezie Benoni | 6. 02. 2024

Hluboké okenní výklenky, vysoké podlahové lišty, stropní rozety, štukované stropy a původní dřevěné podlahy. K tomu staré dvoukřídlé dveře, dobové kování, a především veliká kachlová kamna, která jsou i po více než sto letech stále funkční. Dvoupokojový byt se podařilo zrekonstruovat tak, že je dobová atmosféra interiéru dokonale zachovaná, přesto současní majitelé nežijí v muzeu. Původní prvky jsou citlivě skloubené s moderními prvky.

Galerie: Dvoupokojový byt s kachlovými kamny
Mohlo by se vám líbit

Malý byt, velké pohodlí

Dvoupokojový byt má rozlohu šedesát metrů čtverečních. Na této ploše je ložnice a obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem a jídelnou. Úložné prostory jsou především ve vstupní hale, spoustu místa poskytuje také zabudovaná šatní skříň ve světlé ložnici. Majitelé se rozhodli pro bílou výmalbu a světlý odstín repasovaných dřevěných podlah. Díky tomu mohli zvolit výraznější nábytkové kusy. Přesto také velké nábytkové kusy jsou v bílé barvě, aby na sebe zbytečně nestrhávaly pozornost. Kuchyňská linka je součástí obývacího prostoru, proto její bílý dekor doplňují zlaté úchytky a baterie, pracovní deska i obklad na zdi je z mramoru, který se do multifunkční místnosti ideálně hodí. V tomto interiéru je na prvním místě pohodlí. Nechybí posezení u velkých kamen na pohodlné sedačce a k jídelnímu stolu se vejde i početnější návštěva. Naproti tomu minimalisticky zařízená ložnice je ideálním místem k odpočinku.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Nestor Fastighetsmäkleri, nestorfastighetsmakleri.se

Zdroj článku