Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Aby vaše nádo­bí zářilo čistotou (a myčka taky)!

Info ikona
Jak se správně starat o myčku?

Moderní domácnosti se bez myčky prostě neobejdou. Nejenže tento chytrý spotřebič šetří čas, ale také se umí postarat o báječně čisté nádobí. Tady trochu pochybujete, protože se nejednou stalo, že jste vyndala nádobí, na kterém ulpívaly zbytky špíny a z myčky se linula nevábná vůně? Neviňte z toho hned myčku, jelikož jste nejspíš opomněla jedno: Aby myčka fungovala na 100 %, musíte se o myčku také náležitě starat. Somat od společnosti Henkel k tomu nabízí speciálně vylepšená aditiva Duo Power Experts. O co přesně jde, jak s nimi pracovat a co od nich můžete čekat?

Promotion | 23. 05. 2022

Skutečnost, že myčka nádobí sice umyje, ale samu sebe nevyčistí, a proto bychom měli věnovat dostatečnou pozornost její údržbě, je nepopíratelná. A přesně pro tento účel slouží prémiová aditiva. Že jste o nich nikdy neslyšela a netušíte, co pojem přesně znamená? Tak aby bylo jasno: patří sem sůl, leštidlo, čistič myčky a osvěžovač. Zjednodušeně řečeno se jedná o produkty, které se postarají o čistotu a svěžest, dlouhodobou funkčnost a dobrý výkon vaší myčky. A značka Somat má ve svém portfoliu vše zmíněné.

Sůl nad zlato

I přes to, že myjete nádobí kvalitním přípravkem nebo tabletami do myčky, díky speciální soli vhodné do myčky svému spotřebiči přidáte pár roků navíc. I přes to, že každá myčka si dávkuje množství soli dle dopředu nastavené tvrdosti vody, nezapomínejte na pravidelnou kontrolu, zda se v jejím v zásobníku nachází stále dostatečné množství. Z dlouhodobého hlediska vám myčka nádobí určitě poděkuje. Ale pozor: Kuchyňská sůl není tou pravou náhradou. Obsahuje totiž složky, které se při mycím procesu nerozpustí a dokonce můžou mycí mechanismus myčky poškodit. Proto předcházejte problémům a používejte sůl Somat proti vodnímu kameni. Jak na to? Jednoduše nasypte sůl do příslušné přihrádky dle pokynů od výrobce myčky nádobí. Nové balení tvoří až z 80 % recyklovaný papír.

Info ikona
Sůl do myčky SOMAT

Komplexní péče, která prodlouží vaší myčce život

Průběžnou čistotu myčky nádobí zajistíte díky přípravku Somat čistič myčky ve formě tablet. Tento jedinečný čisticí prostředek s dvojitou silou odstraní vodní kámen, usazeniny a mastnotu i na těžko dostupných místech, a to během běžného cyklu mytí. Jeho vylepšená receptura navíc účinně bojuje proti zápachu a dodává svěží vůni.  Kromě vylepšené receptury je plastová část obalu vyrobená ze 100% recyklovaného plastu. Tablety používejte jednou měsíčně. Vkládají se do vnitřního prostoru myčky k běžnému čisticímu prostředku, pak už jen stačí pustit myčku nádobí jako obvykle. Jednou za tři měsíce však dopřejte myčce intenzivnější očistu.

Somat čistič myčky v tabletách na průběžné udržování čisté myčky objevíte ve dvou variantách: Anti-Grease (červený), což je novinka, která hloubkově čistí a zároveň zneškodní mastnotou v myčce . Anti-Limescale (modrý) zase účinně odstraňuje vodní kámen, čistí myčku, eliminuje zápach ze spotřebiče a zanechává po sobě svěží citrusovou vůni.

Info ikona
Somat tablety na čištění myčky

Tekutý zázrak, který odstraní nečistoty myčky a rozzáří nádobí

Nejdůkladnější očistu myčce zabezpečí Somat intenzivní čistič myčky nádobí v tekuté formě. Mastnota, nežádoucí zápach, vodní kámen a usazené nečistoty hluboko uvnitř už nedostanou nejmenší šanci. Prostředek by se měl používat jednou za tři měsíce. Abyste dosáhli 100% výsledku, používejte ho v cyklu naprázdno bez nádobí v myčce při vyšší teplotě (65 – 75 °C), čímž docílíte důkladnějšího vyčištění myčky. Další výhody přípravku? Zabraňuje zešednutí nádobí a pomáha udržovat výkon myčky na nejvyšší úrovni. Díky praktickému balení s háčkem je možné ho použít do každého typu myčky nádobí. Žijete eko? Jeho nový obal zabezpečí i jednodušší recyklaci.

Info ikona
Somat čištič

Lesk a suché nádobí jako blesk!

Zaschlé kapky na umytém nádobí, které jste právě vytáhli z myčky, určitě nepotěší. Aby se vám to už nestalo, přidejte do myčky leštidlo na nádobí, které zabezpečí dokonale lesknoucí se nádobí a dodá myčce příjemnou vůňi. Somat leštidlo Lemon & Lime 2v1 zanechá vaše nádobí nejen dokonale čisté, ale i zářivě lesklé. S efektem rychleho schnutí navíc zamezuje vzniku zaschnutých kapek vody, a tak umyté nádobí nemusíte po vyjmutí z myčky ručně leštit. Přidejte Somat leštidlo do příslušné přihrádky a užijte si lesklé a suché nádobí s osvěžující vůní citrónu a limetky, dokonce i v případě plastového nádobí. Obal je vyrobený ze 100 % recyklovaného plastu.

Info ikona
Leštič nádobí SOMAT

Vůně jako třešnička na dortu

Dojem ze svěže umytého nádobí může pokazit obyčejný zápach, který se line po otevření z myčky. Před vložením nádobí do myčky proto nezapomínejte odstranit všechny zbytky jídla a správným způsobem věci do myčky naskládat. Pamatujte, že: Stříkací ramena musí mít volný pohyb a trysky nesmí být ucpané. Zápach může způsobit ale i dlouhá přestávka mezi mycími cykly. Vyzkoušejte osvěžovač Somat Deo Perls, který myčce nádobí zajistí citrusovou vůňi, dlouhotrvající svěžest a neutralizuje nepříjemné pachy v jednom. Způsob použití je jednoduchý – prostředek zavěste kdekoliv ve vaší myčce, ujistěte se, že nepřekáží ostřikovacím ramenům a spusťe mycí program. A co víc, jeho udržitelnější balení teď obsahuje o 40 % méně plastu!

 

Info ikona
Somat osvěžovač myčky
Měření