Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Chatičku trampů se suchým záchodem a koupelnou pod širým nebem potkala radikální proměna

Na malou chatu uprostřed lesů nad meandrem Vltavy nedaleko soutoku s Berounkou jezdí majitel i jeho už starší rodiče. Všichni jsou srdcem i duší trampové. Donedávna jim proto stačilo jen spartánské spaní, koupelna pod širým nebem a suchý záchod. Přišel ale čas to změnit.

Terezie Benoni | 14. 04. 2023

Podmínkou, kterou architekti rádi splnili, bylo co nejméně zasáhnout do okolní přírody, zachovat všechny stromy poblíž chatky, ale třeba i všudypřítomný mech, a udělat vše pro to, aby chata dál přirozeně a příjemně souzněla s lesem. Architekti si pohráli s dispozicí tak, aby zajistili místo pro kuchyňku i sezení a prostor na spaní pro majitele i jeho rodiče. Drobnou stavbu také zateplili a v interiéru vyměnili dosluhující materiály. Obložili studnu, zbudovali rezervoár na dešťovou vodu, a především u chatky postavili novou koupelnu v kostce. Doslova. Tu pak napojili na jímku.

Galerie: Březová uprostřed přírody
Mohlo by se vám líbit

Chalupu na Vysočině, která málem spadla, se podařilo zachránit

Je tomu už tři roky, co si cenu za Památku roku odnesla chalupa v Daňkovicích, kterou se podařilo zachránit doslova za pět minut dvanáct. Byla zarostlá divokými keři a na střeše rostly náletové dřeviny.
marianne.cz

Splynula s lesem

Donedávna jim proto stačilo jen spartánské spaní, koupelna pod širým nebem a suchý záchod. Přišel ale čas to změnit. Díky tomu, že koupelna se sprchou a záchodem stojí na malých pilířích, mech i kořeny pod ní zůstaly nedotčené. Stěnami z polykarbonátu proudí dovnitř světlo, ale soukromí je zachováno. Na strop bubnují padající žaludy nebo kapky deště a majitelé tak nepřišli o pocit, že jsou stále BŘEZOVÁ uprostřed přírody. Barvu fasády proto architekti vybírali jednoduše: k vzorníku nátěrů přikládali dubový list, aby chatka doslova splynula s lesem.

O pořadu České chaty snů

Jsme mediálním partnerem nového pořadu televize Prima České chaty snů o proměnách chat a chalup. Zbrusu nová docu-reality show přináší svěží designový vítr do vaší chaty nebo chalupy. Pořadem provází trio zkušených architektů a stavitelů Petr, Martin a Sebastian, kterým navíc nechybí sarkastický smysl pro humor. Těšte se na výsledek jejich osmi fantastických proměn. Tyto proměny můžete najít i v našich časopisech Marianne Venkov a styl a Marianne bydlení. Premiérové díly České chaty snů uvidíte vždy v pátek od 24. března ve 22:00 na Primě a reprízy v neděli 9:55 na Primě.

Mohlo by se vám líbit

Nový kabát pro chalupu: Proměna chalupy ukryté před civilizací

Místo, kam se lze ukrýt před civilizací, nejlépe v krásné přírodě. I tam se ale člověk chce cítit dobře, žít moderně! Co s tím? Někdy je třeba odborníků, aby poradili, co dál.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dům
Zrcadlový dům: Stavba, která se stala součástí lesa

Zrcadlový dům: Stavba, která se stala součástí lesa

Dům
Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Dům
Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi

Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness