Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Chatičku trampů se suchým záchodem a koupelnou pod širým nebem potkala radikální proměna

Info ikona
Chatička trampů se suchým záchodem a koupelnou pod širým nebem potkala radikální proměna

Na malou chatu uprostřed lesů nad meandrem Vltavy nedaleko soutoku s Berounkou jezdí majitel i jeho už starší rodiče. Všichni jsou srdcem i duší trampové. Donedávna jim proto stačilo jen spartánské spaní, koupelna pod širým nebem a suchý záchod. Přišel ale čas to změnit.

Terezie Benoni | 14. 04. 2023

Podmínkou, kterou architekti rádi splnili, bylo co nejméně zasáhnout do okolní přírody, zachovat všechny stromy poblíž chatky, ale třeba i všudypřítomný mech, a udělat vše pro to, aby chata dál přirozeně a příjemně souzněla s lesem. Architekti si pohráli s dispozicí tak, aby zajistili místo pro kuchyňku i sezení a prostor na spaní pro majitele i jeho rodiče. Drobnou stavbu také zateplili a v interiéru vyměnili dosluhující materiály. Obložili studnu, zbudovali rezervoár na dešťovou vodu, a především u chatky postavili novou koupelnu v kostce. Doslova. Tu pak napojili na jímku.

Galerie: Březová uprostřed přírody
Mohlo by se vám líbit

Splynula s lesem

Donedávna jim proto stačilo jen spartánské spaní, koupelna pod širým nebem a suchý záchod. Přišel ale čas to změnit. Díky tomu, že koupelna se sprchou a záchodem stojí na malých pilířích, mech i kořeny pod ní zůstaly nedotčené. Stěnami z polykarbonátu proudí dovnitř světlo, ale soukromí je zachováno. Na strop bubnují padající žaludy nebo kapky deště a majitelé tak nepřišli o pocit, že jsou stále BŘEZOVÁ uprostřed přírody. Barvu fasády proto architekti vybírali jednoduše: k vzorníku nátěrů přikládali dubový list, aby chatka doslova splynula s lesem.

O pořadu České chaty snů

Jsme mediálním partnerem nového pořadu televize Prima České chaty snů o proměnách chat a chalup. Zbrusu nová docu-reality show přináší svěží designový vítr do vaší chaty nebo chalupy. Pořadem provází trio zkušených architektů a stavitelů Petr, Martin a Sebastian, kterým navíc nechybí sarkastický smysl pro humor. Těšte se na výsledek jejich osmi fantastických proměn. Tyto proměny můžete najít i v našich časopisech Marianne Venkov a styl a Marianne bydlení. Premiérové díly České chaty snů uvidíte vždy v pátek od 24. března ve 22:00 na Primě a reprízy v neděli 9:55 na Primě.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku