Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Domek jako z pohádky z roku 1927 připomíná romantické časy

Info ikona
Domek jako z pohádky z roku 1927 připomíná romantické časy

Zasazený do zahrady plné rododendronů a dalších kvetoucích keřů, odkazuje svým stylem na estetiku národního romantismu. Zveme vás na exkluzivní návštěvu staleté vily, která vypráví pozoruhodné příběhy.

Terezie Benoni | 21. 02. 2023

Klasický švédský domek navrhl a nechal postavit známý architekt Gotthard Ålander. Ve svém návrhu se zcela oddal tradici a ve stylu národního romantismu se rozhodl ještě víc podtrhnout znaky, tolik typické pro severské stavby. Přestože má domek téměř sto let, tak díky dobře vymyšleným a praktickým dispozicím zůstal takřka beze změny. Vilka je rozdělená na sedm místností, z nichž jsou čtyři pokoje zařízené jako ložnice. Obytná plocha domu je kolem 170 metrů čtverečních.

Galerie: Stoletá švédská vilka
Mohlo by se vám líbit

Tradice i současný design

V domě je zachováno mnoho původních prvků jako jsou okna a vstupní dveře, parkety, interiérové dveře anebo dřevěné sokly. Přízemí slouží společnému setkávání, je tu otevřený obývací pokoj s krbem, velká jídelna a kuchyně a jídelním koutem. Linku majitelé pořídili novou před patnácti lety a je na ní už lehké opotřebování znát. Dosud ale nemají nějaký vážnější důvod měnit ji za novou. Před pár lety prošly rekonstrukcí také obě koupelny. V patře jsou tři ložnice, v podkroví pak další obývací pokoj a ložnice. Praktický suterén slouží jako klasický sklep, technická místnost, ale také prádelna, kam se vejde odděleným vchodem. Dům je zasazený do krásné zahrady s kvetoucími stromy a keři.

Zdroj článku