Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Inspirativní domov pro čtyřčlennou rodinu a dva kocoury

Info ikona
Dům ve Stockholmu

Je to teprve sedm let, co si rodina pořídila měšťanský dům z padesátých let. Charakter domu zůstal zachovaný, ale dočkal se svěží výmalby a zajímavých dekorací.

Terezie Benoni | 31. 03. 2024

Domov Janniche najdeme na předměstí Bagarmossen hlavního švédského města Stockholmu. „Náš dům byl postavený v roce 1954. Když jsme ho koupili v roce 2012, byl ve výborném stavu a nepotřeboval žádné dramatické opravy. Jediné, co jsme cítili jako nutnost, bylo vymalovat interiér a to různými barvami,“ vzpomíná Janniche Kristoffersen. Celková obytná plocha domu je 150 m². Jejich dům je dvoupatrový a k tomu má ještě obyvatelný suterén, kde najdeme koupelnu, šatnu a pokoj pro hosty. V prvním patře je kuchyně, jídelna a hlavní ložnice pro rodiče, o patro výš jsou dva dětské pokoje a společný obývací pokoj. 

Info ikona
Dům ve Stockholmu
Mohlo by se vám líbit

Romantický venkovský styl v domě postaveném na konci 19. století

Klasická švédská dřevěná vilka byla postavená už v roce 1892 v centru města Norrtälje. Interiér se od doby svého vzniku změnil jen minimálně, přesto mu nechybí moderní technologie.
mariannebydleni.cz

 

Netypická ale pohodlná dispozice

„Během sedmi let, co v domě žijeme, se interiér postupně měnil, jak přibývaly děti. Bydlím tu já s partnerem Johanem, naše sedmiletá dcera Rio a čtyřletý Otis. Vedle toho máme jště dvě kočky Maxe a Vildu, abych na někoho nezapomněla,” směje se Janniche, která pracuje jako designérka a občas se věnuje i navrhům interiérů. „Pokoje jsme různě přesouvali. V prním patře byla dřív ještě jedna ložnice, tu ale nahradil velký jídelní kout a také jsme postavili druhý krb v prvím patře. O patro výš jsme pak měnili dispozice tak, aby vznikly dva oddělené pokoje a společný prostor.“ Jednotlivé místnosti se dočkaly zajímavé výmalby. „Často používám zemité barvy, protože jsou uklidňující. Aby toho nebylo moc, střídám je s klasickou bílou. V tu chvíli se snažím přírodní materiály použít alespoň na dekoracích, textilu a nábytku.“

Mohlo by se vám líbit

Jak bílá barva a tradiční nábytek proměnili malý byteček v dokonalé místo klidu a pohody

Dřív dvoupokojový byt byl zcela nevyhovující. Malé místnosti byly nepraktické, a tak se majitelé rozhodli zbořit příčku a společné prostory spojit.
mariannebydleni.cz
Info ikona
Janniche proměny svého domova zveřejňuje na blogu www.bloggaibagis.com.

 

Původní krb a originální obrazy

„U nas doma najdete směs všeho možného. Snažím se investovat do kvalitních kusů, ale je tu také nábytek z Ikea, bleších trhů, nebo z obchodu jako je Artilleriet. Mám rada vintage předměty, které mají nějaký příběh.“ Výrazným prvkem interiéru je krb, který je originálem z 50. let. Stěny jednotlivých místností pak zdobí zajímavé obrazy všech různých velikostí. „Můj partner je fotograf, tak máme na stěnách řadu jeho fotografií. Sbírá také umělecké knihy, které jsou samy o sobě krásnou dekorací. Někdy zarámuji i samotný obal knihy. Máme zde hodně starých i nových grafických tisků. Jeden obraz dokonce malovala moje babička. Ráda vedle sebe skládám různé styly.“

Galerie: Inspirativní interiér pro čtyřčlennou rodinu
Mohlo by se vám líbit

Jak uvázat dechberoucí jarní kytici

Zeptali jsme se odbornice na slovo vzaté. Karolína Zavadová se perfektně orientuje v současných květinových trendech a má zaručené tipy, jak by měla moderní jarní kytice vypadat.
mariannebydleni.cz

Zdroj: www.bloggaibagis.com, www.instagram.com/bloggaibagis

Mohlo by se vám líbit

Nezajímavý městský byt je díky šikovným úpravám okouzlující: Kombinace šedé a bílé je zcela nadčasová

Milovníci moderního designu už jistě ví, že tyto kousky nejlépe vyniknou na bílém základu. Byt se nachází v klasickém domě postaveném v padesátých letech minulého století.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku