Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Jednoduchý bungalov byl navržený tak, aby v okolní krajině zcela zmizel

Info ikona
Jednoduchý bungalov byl navržený tak, aby v okolní krajině zcela zmizel

Chatařství zažívá svůj boom, ale málokdo touží mít domek obehnaný plotem a za ním sousedy. Proto architekti hledají možnosti, jak nenásilně umístit soudobou architekturu do volné přírody, aniž by jí uškodili.

Terezie Benoni | 31. 03. 2023

Stavba nazvaná „Bungalov H“ z pera architektů ET.co. Pod vedením architekta Omara Lópeze Bautisty vznikla na velkolepém pozemku na svazích severních hor v mexické Oaxace minimalistická stavba, která svým návštěvníkům poskytuje dokonalé pohodlí. Malé městečko je od místa vzdálené asi dvacet minut jízdy autem. Místo má bezkonkurenční klimatické a krajinné podmínky, kterých si v minulých letech všimli turisté a jejich zájem stále roste. Bungalov byl původně zamýšlen jako klidné útočiště s nezbytným vybavením pro krátkodobé pobyty. Minimální prostor o ploše 30 m² je ideální pro pár. Z domku je kouzelný panoramatický výhled na údolí a město, kolem jsou jen stromy a keře.

Galerie: Moderní bungalov
Mohlo by se vám líbit

Nenáročný na údržbu

Konstrukce je z odolného betonu, zvenčí natřeného černou barvou, aby se minimalizoval vizuální dopad na krajinu. Hmota domku je ze tří stran uzavřená pro zachování soukromí a z jedné strany zcela otevřená. Objem jakési krabice je v přední části diagonálně rozříznutý. Zásadní bylo vytvořit i před domem dostatečnou pobytovou zónu. „Objekt je jednoduchým dílem, jehož hlavním tématem je hledání jasných tvarů, snadno pochopitelných, dostatečně pevných, jejichž největší kvalitou je využití materiálů a konstrukčních systémů. Snažíme se vytvářet konkrétní geometrii pro specifické kontexty,“ vysvětluje Omar López Bautista.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku