Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Malebný červený domek ve Švédsku: Když minulost ožívá v harmonii s přítomností

Info ikona
švédský domek

Přeneste se zpět v čase do 19. století. Dům s bohatou historií, který se dnes těší naší pozornosti, je pečlivě restaurovaný a jedná se o kulturně-historický skvost.

Terezie Benoni | 1. 08. 2023

Tento malebný dům, postavený na počátku 19. století, je dnes skvělým příkladem spojení historie a modernity v dokonalé symbióze. Obytná plocha není nikterak velká. 89 metrů čtverečních je rozděleno na čtyři pokoje a kuchyň. Kromě toho je na pozemku další domek o ploše přibližně 35 metrů čtverečních, který je možné využívat jako pracovnu nebo domek pro hosty. Interiéru kralují tři funkční krby, které mu dodávají potřebnou útulnost a romantiku. Nedávno zrekonstruovaná kuchyně a koupelna korespondují s tradičním skandinávským stylem bydlení a se zbytkem domu dokonale ladí.

Galerie: Švédský domek z 19. století
Mohlo by se vám líbit

Impozantní staletá zahrada

Dům je historickým pokladem, protože se podařilo dochovat řadu původních prvků. Kromě kachlových kamen jsou to i jedinečná funkční kamna v kuchyni. Okenní tabulky jsou z foukaného skla, v interiéru je původní dubová prkenná podlaha. Střecha je došková. Během nedávných renovací byla opravena okna, kotel, a také fasáda. Na pozemku se nachází také stará prádelna postavená ve 30. letech 20. století. Okolní pozemek o rozloze víc než 3 000 metrů čtverečních je impozantní a obklopen starými duby. Na zahradě je hned několik obytných teras, ze kterých je možné pokochat se výhledem na staleté javory, lísky a osiky. Rostou zde také ovocné stromy, bobulovité keře a památkově chráněné okrasné rostliny, které pomáhají dotvářet jedinečnou atmosféru tohoto místa. Z přední verandy domu je nádherný výhled na jezero Mälaren. Ačkoli je dům téměř na samotě, do hlavního města je to autem pouhých 45 minut jízdy.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku