Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Moderní dům pro mladou rodinu má klasický dvůr

Info ikona
Moderní rodinný dům s uzavřeným dvorem

Domov pro mladý pár a jejich dvě malé slečny vznikl v jedné z okrajových částí Prahy, kde se rodinné domy potýkají s výškovou bytovou výstavbou a hustou zelení. Na úzké parcele vznikla moderní stavba, která propojuje interiér s exteriérem.

Terezie Benoni | 12. 11. 2023

Stavba je rozdělena na dvě hmoty, rodinný dům a malou pracovnu přes dvůr. „Samotný dům s bílým dřevěným obkladem a sedlovou střechou je otočen k místní komunikaci jednoduchou fasádou s hlavním vstupem. Do zbylých stran jsou propsány tři základní rozměry čtvercových oken tak, aby v každé z místností bylo dostatek světla. Velká fixní, menší otvíravá a nejmenší „střílny“,prosvětlují pobytové platformy v otevřeném krovu,“ vysvětlují autoři projektu Daniel Baudis a Daniel Rohan z ateliéru DDAANN.

Galerie: Dům přes dvůr, dvůr skrz dům

Na úzké parcele vznikla moderní stavba

Moderní dům pro mladou rodinu má klasický dvůr, který se stává přirozenou součástí interiéru. Pracovna má vlastní zázemí a ve volných chvílích slouží jako samostatný hostinský pokoj. S obytnou částí je spojena krytou pěšinou s prkenným hrazením a posuvnými vraty. Cesta přes dvůr a zpět dává obyvatelům nový vjem, vytváří z pracovny klidné místo pro práci. „Posuvná vrata nechávají proudit zahradu kolem domu. V případě potřeby je však možné je uzavřít a vytvořit tak z dvora intimnější zákoutí. Skrze velké prosklené stěny zůstávají obě části domu pocitově propojené. Dvůr se tak stává přirozenou součástí interiéru, “ popisují architekti.
 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: DDAANN, Daniel Baudis, Daniel Rohan (ddaann.cz)

Zdroj článku