Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Doškové střechy a kolem jen rybníky s ovocným sadem

Info ikona
Doškové střechy a kolem jen rybníky s ovocným sadem

Toužili jste někdy prožít život v pohádce? Našli jsme místo, které má ambici takový sen splnit. Luxus nahrazuje dokonalá příroda a poctivá řemeslná práce.

Terezie Benoni | 27. 09. 2023

Høsterkøb je vesnice v obci Rudersdal, asi 20 kilometrů severně od centrální Kodaně v Dánsku. Na jihu je ohraničeno Rudým lesem a na severu otevřenými poli. Soubor klasických staveb se sedlovou střechou se nachází na více než 12 hektarech pozemku v jedné z nejatraktivnějších dánských venkovských oblastí. Kulisy tu dotváří kopcovitý terén, údolí řeky Sjælsøs a mnoho menších jezer. Dům, do kterého dnes nahlédneme, není nikterak starý. Postavený byl totiž až mezi lety 1992 a 1998, ale majitelé se při stavbě inspirovali původní farmou, která se na pozemku nacházela a jejíž vznik se datuje až do roku 1777.

Galerie: Idylický venkov nedaleko Kodaně
Mohlo by se vám líbit

Dokonalá příroda, poctivá řemeslná práce, no zkrátka pohádka

Dům je postavený do tvaru písmene U a svírá klasický dlážděný dvůr. Všude kolem ho obklopují nádherné zahrady, ovocný sad, rybník se zlatými rybkami, výběh pro koně a soukromé lovecké pozemky. Obytná plocha je celkém 410 m2. Třípodlažní dům má moderní rustikální kuchyň s jídelnou ve francouzském stylu. Na ni navazuje obývací pokoj, dále jsou zde dvě ložnice, koupelny a technická místnost. V prvním patře jsou čtyři ložnice s krásným výhledem a přilehlé koupelny. Interiéru dominují masivní dřevěné podlahy z širokých prken. V dalším křídle je kromě technických místností a rozlehlého sklepa také rozlehlý vinný sklep s řízenou vlhkostí a teplotou a dobře zabezpečená zbrojnice.

Mohlo by se vám líbit

Se svolením Fantastic Frank, www.fantasticfrank.dk

Zdroj článku