Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem

V srdci České Sibiře, v klidné obci Sudoměřice, se nachází jedinečné venkovské sídlo s historickou atmosférou. Vznik historické budovy se datuje až do konce 14. století a v minulosti sloužila jako mejtovna – místo pro vybírání mýtného, zájezdní hostinec i honosný zámeček pro každodenní bydlení.

Terezie Benoni | 23. 06. 2024

V klidné obci poblíž krásné přírody České Sibiře zrekonstruovali majitelé jedinečný objekt, jehož historie sahá až do 14. století. Kouzlo starých časů připomínají původní masivní zdi i klenby, které byly během rekonstrukce v maximální míře zachovány a v interiérech jsou často přiznané. Následné přestavby jsou pak patrné na renesančních a barokních prvcích. Moderní technologie jako je klimatizace, podlahové topení vytápěné tepelnými čerpadly nebo elektricky ovládané prvky na pergole zajišťují naprosté pohodlí a komfort odpovídající současným standardům. V hlavní budově se nachází rozsáhlý obytný prostor pro majitele domu, hostovský apartmán s vlastním venkovním vstupem přístupný i přes zimní zahradu a prostorná garáž se třemi garážovými vraty. K dispozici jsou i rozlehlé podkrovní prostory o celkové rozloze 267 m².

Galerie: Venkovské sídlo v srdci České Sibiře

Čtěte také: Zdědil dům po předcích ve Vysokém Mýtě a poklady z půdy znovu oprášil a použil v rekonstruovaném interiéru

Více než stometrový byt po váženém měšťanovi a současně podnikateli s kávou a likéry potřeboval víc než kosmetickou rekonstrukci. Bylo nutné udělat nové rozvody, novou koupelnu a záchod, stavební úpravy, renovace a dokládku parket, změnu dispozice a stržení snížených stropů. Jak se proměna zadařila?

Hodně historie a špetka tajemna

Dominantou obytného prostoru je ohromný a prosvětlený obývací pokoj s jedinečnou historickou atmosférou. Na ten navazuje prostorná kuchyně s jídelním koutem, kde jsou na klenbách pro změnu přiznané původní cihly a celá místnost tak působí útulně a domácky. Praktická je i prostorná spižírna se stálou teplotou přístupná z obou stran – je po ruce jak z kuchyně, tak z hlavního venkovního vchodu. Pro větší sešlosti je pak určena velká jídelna s dřevěným barem a navazující skladovou místností. Trochu tajemné je pak původní sklepení, přestavěné na vinný sklípek i se zázemím – malou kuchyňkou a toaletou. Hostovský byt v přízemí má vlastní kuchyni spojenou s obývacím pokojem, ložnici, koupelnu a dvě toalety.

Čtěte také: Dům ve Lhotce je plný harmonie, dokonale se snoubí s okolní zástavbou a denní světlo je v každém jeho koutu

Cílem bylo vytvořit dům s vlastní atmosférou, který ale současně nebude ve významovém ani prostorovém konfliktu se stávající zástavbou, a hlavně propojí interiér s exteriérem.  To se architektům podařilo na jedničku!

Pro rodinu i spoustu přátel

Srdcem druhého patra, do kterého vedou masivní dřevěné schody, je velkorysé manželské apartmá: to má vlastní šatnu, krásnou ložnici se vstupem na balkon, ze které je možné kochat se výhledem na přiléhající rybník, a en-suite koupelnu, ve které je sprchový kout i vana. Dispozici patra pak doplňují tři samostatné ložnice, koupelna, samostatná toaleta a v neposlední řadě pak stylová pracovna s krbem, ve které jsou, stejně jako v manželském apartmá, přiznané masivní trámy zdůrazňující historii stavby.

Čtěte také: Zchátralá prkna a odvážné barvy: Dům, který slaví nedokonalost, je dokonalý

Představujeme vám dům, který odmítá konvenční normy a oslavuje individualitu a styl svého majitele. Živé barvy a repasované kousky vytvářejí jedinečné bydlení inspirované filozofií wabi-sabi. Podívejte se, jak architekti svým přátelům proměnili sny v realitu.

Zdroj: Czech Sotheby’s International Realty, www.sothebysrealty.cZ

Zdroj článku

Související články

Dům
Přeměna, která ohromí: Dvousetletý dům doplněný o fascinující moderní přístavbu

Přeměna, která ohromí: Dvousetletý dům doplněný o fascinující moderní přístavbu

Lidé a místa
Michaela a Petr si pořídili letohrádek nedaleko Mikulova ze 17. století a opravili ho v neuvěřitelné místo

Michaela a Petr si pořídili letohrádek nedaleko Mikulova ze 17. století a opravili ho v neuvěřitelné místo

Dům
Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi

Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi

Móda
Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit