Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Díky sedmimetrovému stropu může v centru obývacího pokoje růst strom

Info ikona
Skromný dům působí velkolepým dojmem

Základní myšlenkou tohoto projektu je jednoduchost. Srdce domu tvoří jedna velká centrální místnost s vysokým stropem, kam se vejde nejen obývací pokoj, kuchyň a jídelna, ale také vzrostlý strom.

Terezie Benoni | 3. 10. 2023

The Dune House je nejnovější z dokončených projektů společnosti The Loft. Interiér svými tvary připomíná lodní kajutu. Postavit tento dům, který dokonale zapadl do okolní krajiny, trvalo déle než dva roky. Cílem totiž bylo vytvořit dokonale harmonický prostor vyladěný do posledního detailu. „Jádrem tohoto projektu je jednoduchost. Chtěli jsme vytvořit místo pro život, které bude vypadat skromně, ale přitom bude otevřené a získáte pocit obrovského prostoru,“ vysvětluje kreativní ředitel a designér Floris Koch.
 

Galerie: Skromný dům působí velkolepým dojmem
Mohlo by se vám líbit

Do centrální místnosti se vejde obývací pokoj, kuchyň, jídelna, ale také vzrostlý strom

Hlavní obytný prostor má otevřené stropy až ke krovům, proto dosahují výšky úctyhodných sedm metrů. V této hlavní místnosti najdeme otevřenou kuchyň, obývací pokoj a knihovnu, nechybí ani mohutný krb. Po obou stranách místnosti jsou velkoformátová okna, která jsou zcela otevíratelná a je možné propojit exteriér s interiérem. Dominantními prvky jsou betonové podlahy a kartáčované dubové dřevo. Interiér je schválně upravený tak, aby působil omšelým dojmem. Povrchy dřeva i rohy byly záměrně zbroušeny. Ačkoli je většina zařízení vyrobena na zakázku, nechybí ani zajímavé designové kousky, jako je konopný gauč Oliver Gustav, židle Carl Hansen, nebo konferenční stolek od WDSTCK.
 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku