Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Ačkoli je byt v přízemí, jedná se o světlý a příjemný prostor

Info ikona
Do městského bytu z přelomu století musíte sejít po dvou schodech.

Do městského bytu z přelomu století musíte sejít po dvou schodech. Přesto by mohl fungovat jako ukázkový příklad, jak interiér správně zařídit, aby byl vzdušný a světlý.

Terezie Benoni | 24. 07. 2022

Téměř osmdesátimetrový měšťanský byt najdeme v domě postaveném v roce 1905. Dobu vzniku připomínají vysoké štukované stropy, dvoukřídlé repasované dveře a kachlová kamna. Byt je šikovně uspořádaný. Hlavní vchod vás přivede do uvítací haly s luxusní mramorovou podlahou z Carraramu. Bílá výmalba, světlé dveře i nábytek ve vysokém bílém lesku ještě víc rozzáří bodová světla zabudovaná v podhledu. V nevelkém bytě najdeme hned dvě menší koupelny, jednu určenou pro hosty, druhou soukromou. Obě mají praktické podlahové vytápění. Mramorová podlaha se objeví ještě kolem prostorné kuchyňské linky. Ve zbytku interiéru je krytina jednotná a to z borovicových prken. Díky tomu působí prostor větším a kompaktním dojmem.

Galerie: I přízemní byt může být světlý a vzdušný

Bílá barva interiér prosvětlila

Byt v moderním skandinávském stylu se snaží o maximální praktičnost. Z haly vejdete do hlavního obytného prostoru kde je otevřená kuchyň, se snídaňovým barem pro dva, s jídelní částí a jednoduše zařízeným obývacím pokojem. Bonusem je především velká terasa, na kterou vejdete přímo z kuchyně. Kuchyň se drží snahy o co nejsvětlejší prostor, proto jsou skříňky ve vysokém bílém lesku a pracovní deska je z nerezu, stejně jako nekteré spotřebiče. Všudypřítomnou bílou barvu rozbíjí některé tmavé a zlaté akcenty. Jsou to především svítidla, obrazy, tmavé dřevěné židle u jídelního stolu a drobnější dekorace. Z obývacího pokoje vejdeme do další chodby, na kterou navazuje ložnice rodičů, soukromá koupelna, dětský pokoj a prostorná šatna. 
 

Zdroj informací: Bostadsrättsspecialisten, brspec.se