Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Prvorepublikovou vilu v Říčanech si přála zařídit v retro stylu, jak se proměna interiéru vydařila?

Info ikona
Prvorepublikovou vilu v Říčanech si přála zařídit v retro stylu, jak se proměna interiéru vydařila?

Bydlení Martiny už potřebovalo výraznou změnu. Požádala proto designéry z ateliéru Hezkey, aby jí pomohli s kuchyní propojenou s jídelnou, ložnicí a šatnou. To vše v retro stylu tak, aby byl výsledek harmonický.

Terezie Benoni | 4. 09. 2023

„Hned od začátku jsme věděli, že tento projekt bude jiný. Paní Martina, která s manželem bydlí v prvorepublikové vile v Říčanech, nás oslovila s vizí, která nás okamžitě nadchla. V moři moderních interiéru této doby je retro prostor s odkazem minulosti balzámem na duši,“ popisuje designérka Bára z ateliéru Hezkey. Ta navrhla na míru kuchyni s oblými hranami a lehce mentolovou barvou, která evokuje pocit ze starých kuchyní, ale zároveň nabízí vymoženosti moderní doby. Kuchyň je opravdovou královnou celého interiéru a je to také nejoblíbenější místo majitelky. „Z výsledku jsem opravdu nadšená. Velmi příjemně se nám tu žije,“ pochvaluje si majitelka Martina. V ložnici designéři vytvořili předstěnu za kterou umístili šatnu a barevnost interiéru ladili dle oblíbeného obrazu paní Martiny, který je umístěný nad postelí. „V prostoru kuchyně a jídelny jsme vyměnili podlahy a veškeré rozvody, v ložnici zůstala podlaha původní. Obě místnosti byly sjednoceny bílou výmalbou a nádhernými kamennými parapety. Stejný kámen byl následně použit i za kuchyňskou linku, kde dělá velkou parádu,“ vysvětlují autoři projektu, který nad ním strávili půl roku a rozpočet celé realizace byl kolem milionu korun.

Galerie: Retro interiér pro moderní bydlení
Mohlo by se vám líbit

Nadčasová kvalita

Celý prostor je navržen v retro stylu, kde se kloubí nové se starým v neočekávané harmonii. Vedle nové německé na míru řešené kuchyně třeba sedí v naprosté harmonii skříňka stará několik generací koupená v bazaru. Tím že, byla majitelka byla ochotna investovat do kvalitní kuchyně, kterou zkombinovala s kvalitními přírodními materiály, si zajistila interiér, který přežije generace. „Při rekonstrukci jsme dbali na kvalitu materiálů i jejich zpracování. Pracovalo se s přírodním kamenem, dřevem a kvalitním textilem. Textil nejen prostor zútulní, ale hra s barvami a vzory do něj vnese to správné napětí,“ říká designérka Bára. Nádherné kvalitní textilie dodávají ložnici tu pravou atmosféru. „Za novou příčku jsme schovali na míru navrženou šatnu. Geometrické vzory tapety se promítly také v nově očalouněném křesle. V knihovně od truhláře nechybí osvětlení dodávající na příjemné atmosféře. Krásné noční stolky jsme našli v antiku a zkombinovali se zajímavou lampičkou. Kuchyně je plná oblých tvarů přesně dle klientčina přání. Ostrůvek je nejen krásný, ale také funkční. Na detailech záleželo nám i klientce.“

Zdroj informací: Hezkey

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku