Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

V místě, kterému přezdívají Narnie, stojí romantický domek, ze jehož kamennou fasádou je pohádkový interiér

Info ikona
V místě, kterému přezdívají Narnie, stojí romantický domek, ze jehož kamennou fasádou je pohádkový interiér

Uprostřed divokých vřesovišť stojí prastarý kamenný dům, který je ztělesněním romantiky. Kromě klasického krbu, moderní kuchyně nechybí ani vířivka pod hvězdnou oblohou.

Terezie Benoni | 23. 03. 2023

Domek nazvaný Pixie Nook najdeme ukrytý na cornwallských vřesovištích ve Velké Británii. Nachází se v idylickém prostředí ve vesničce Warlegga, o níž se říká, že je „dvojčetem pohádkové Narnie“. Pixie Nook je ideálním místem pro romantický pobyt, je dokonalou oázou klidu a balzámem pro duši. Kamenné stěny vypráví staleté příběhy a odkazují na tradiční britskou venkovskou architekturu. Drsná krajina oblasti zvaná Bodmin Moor se nachází hned za prahem domu. Žulové vřesoviště v severovýchodním Cornwallu má rozlohu 208 kilometrů čtverečních a pochází z období geologické historie karbonu. Po náročné procházce není nic příjemnějšího než natáhnout unavené nohy u praskajícího krbu, nebo se naložit do horké vířivky.

Galerie: Kamenný dům v severovýchodním Cornwallu

Místo pro dokonalý odpočinek

Vintage poklady, barevný textil a poklady z bazarů vytvářejí bohémskou atmosféru, která vám dovolí zapomenout na všední starosti. Obývací pokoj je ideálním místem pro odpočinek, nechybí ,měkké osvětlení, sametem čalouněná křesla a pohovka a praskající krbová kamna. Přímo odtud se dá vejít na zahradu. V přízemí je také moderní kuchyň. V podkroví pak útulná ložnice s přilehlou koupelnou.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku