Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Dvacetimetrový byteček v domě z padesátých let je vkusný a nápaditý

Info ikona
Dvacetimetrový byteček v domě z padesátých letech je vkusný a nápaditý

Ačkoli bytový dům je typickou stavbou z padesátých let bez nějakých zajímavých architektonických detailů, je interiér tohoto malého bytu v lecčems inspirativní. Kromě toho, že je dobře zachovalý, nabízí pohodlný obytný prostor s dobrým úložným prostorem a okouzlující původní kuchyní.

Terezie Benoni | 12. 09. 2022

Jednopokojový byt o výměře 26 metrů čtverečních se nachází v horní části domu a nabízí jihozápadní výhled do korun okolních stromů. Díky vysoké poloze je světlý i v zamračených dnech. I přes omezený prostor pocitu vzdušnosti pomáhá velkoformátové okno v hlavní obytné místnosti, která už nebyla dál rozdělená na dva menší pokoje. Velká část kuchyně je původní z padesátých let a osloví milovníky retro stylu. Malá kuchyňka je oddělená, což j při vaření praktické. Navíc má vlastní okno. Hlavní úložné prostory jsou situované především ve vstupní chodbě a majitelka také využívá komory v suterénu pro uložení sezónních věcí.

Galerie: Malý byt v domě z padesátých let
Mohlo by se vám líbit

Útulný minimalismus

Hlavní obytná místnost slouží jako jídelna, obývací pokoj, ložnice i pracovna. Jednotlivé koutky jsou jasně definované a útulné. Jedna ze stěn nad matrací, která slouží jako dvoulůžko, je vymalovaná tmavě fialovou stěrkou a navozuje pocit klidu. Celý interiér v kombinaci s parketami příjemně zútulňuje. Aby zůstal prostor maximálně vzdušný, vybrala majitelka především nižší subtilnější nábytkové kusy, se kterými lze snadno manipulovat. Výjimkou je pouze vyšší knihovna a jídelní stůl, který je možné snadno rozložit a pohodlně k němu usadit i pět osob.


Zdroj informací: Historiska Hem, historiskahem.se

Zdroj článku