Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Malý byt plný pokojovek

Info ikona
Atypický světlý byt

Ačkoli je tento malý byt v přízemí, je zalitý sluncem a má kouzelnou atmosféru. K pocitu vzdušného a zdravého místa pro život přispívají také pokojové rostliny, které najdeme v každém koutku.

Terezie Benoni | 5. 04. 2022

Plocha tohoto bytu nedosahuje ani padesáti metrů, přesto je interiér bytu prostorný a pohodlný. Má poněkud atypický půdorys, protože byl přestavěný z nebytových prostor. Vejdete do haly, odkud vedou dveře přímo do renovované koupelny, před vámi je kuchyň propojená s obývacím pokojem, v zadní části bytu pak ložnice. Majitelka bytu si ho ale nemůže vynachválit. Na tichý dvorek ve vnitrobloku jí sice nevedou přímo dveře, což je možná z bezpečnostních důvodů dobře, ale i přesto ho majitelka maximálně využívá. Často sedí na širokém okenním parapetu a popíjí kávu, nebo z něj jednoduše seskočí dolů a posedí se sousedy přímo na dvorku. Ačkoli je dům v přízemí je díky velikým oknům po celý den plný denního světla.

Galerie: Atypický světlý byt
Mohlo by se vám líbit

Málo nábytku, hodně prostoru

Byt se nachází v domě postaveném už v roce 1910. Právě proto jsou v interiéru vysoké stropy a veliké okenní otvory. Byt je zařízený jednoduše, přesto zde nic nechybí. Na jednoduchou kuchyňskou linku, která má minimalistické skříňky v bílém dekoru navazuje jídelní stůl. Ten našel své místo po okny. Na protější stěně je jednoduchý regál z Ikea, který slouží jako vinotéka, příborník a knihovna v jednom. V rohu je pak pohodlná sedačka s konferenčními stolky. Také ložnice nepřekvapí nějakými výraznějšími kusy nábytku. Jednoduchá manželská postel, zabudované police a velkorysá šatní skříň, ke spokojenosti dokonale stačí. Nejvýraznějšími prvky tohoto bytu se tak stávají divoké pokojové rostliny, které ho příjemně oživují.

Zdroj informací: Historiska Hem

Mohlo by se vám líbit