Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Nádech šedesátých let v bytě čtyřčlenné rodiny

Info ikona
Nádech šedesátých let v bytě čtyřčlenné rodiny

Bude to téměř dvacet let, kdy tento devadesátimetrový byt prošel zásadní rekonstrukcí. Nynější majitelé ho pouze vymalovali a dnes čtyřčlenné rodině dokonale slouží.

Terezie Benoni | 29. 06. 2021

General Luntmakargatan je tichá ulice ve švédském Stockholmu. Byt, který dnes navštívíme, je ve druhém patře domu postaveném už v roce 1913. Zásadní rekonstrukcí prošel před téměř dvaceti lety, ale už tenkrát tehdejší majitelé dbali na to, aby v interiéru zůstalo zachované maximum dobových detailů. Podařilo se jim repasovat původní dveře i podlahy, stěny zdobí štuky, nechybí zde troje plně funkční kachlová kamna. Na ploše devadesát metrů čtverečních jsou tři pokoje a samostatná kuchyň. Klasická dispozice bytu z něj dělá ideální místo pro rodinný život. Každý má totiž dostatek soukromí, nechybí místo pro společně trávený čas, a navíc se byt může pochlubit prakticky řešenými úložnými prostory.
 

Praktický a funkční

Už samotný vstup je hravý a pozitivní. Stěny haly jsou totiž namalované v růžovém odstínu, která dokonale ladí s původní dřevěnou podlahou. V hale jsou kromě zabudované skříně i dvě malé šatny, což je pro čtyřčlennou rodinu maximálně praktické. Kuchyň je v samostatné místnosti. Jednoduchá minimalistická linka v bílém dekoru je po obou stranách místnosti, vešel se i menší kuchyňský stůl. Stěny nad pracovní plochou jsou obloženy klasickým bílým obdélníkovým obkladem, zbytek stě je namalován šedou barvou, podobně jako v obývacím pokoji. Právě zde najdeme jedny ze tří funkčních kachlových kamen. V prostorném pokoji je jak velkorysý jídelní nábytek, tak pohodlné posezení s pohovkou. V bytě je ještě klasicky zařízená ložnice a dětský pokoj s šikovnou palandou, která šetří potřebné místo.