Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Nekonečno možností interiérového stínění

Info ikona
stínění

Zastínění interiéru v dnešní době čítá mnoho možností. Nejde však jen o ochranu před světlem a teplem, interiérové stínění je vždy i součástí dané místnosti a dotváří tak její design. Záleží nejen na typu stínící techniky, ale i na tom, jakou látku použít vzhledem k tomu, co od ní očekáváte. Pojďme se podívat na jednotlivé typy podrobněji.

Promotion | 6. 04. 2023

Interiérové horizontální žaluzie – nestárnoucí klasika

Interiérové žaluzie jsou cenově nejdostupnějším a nejběžnějším typem zastínění. Výhodou tohoto produktu je především jeho jednoduchost a cenová dostupnost, avšak mnoho domácností již volí modernější typy stínění, kterými lze zastínit celé okno najednou a nejen jeho jednotlivé prosklené části, kdy tak na jednom okně musíte mít například hned tři žaluzie.

Info ikona
žaluzie

Interiérové vertikální žaluzie – nejen kancelářská záležitost

„Vertikály“ jsou druhým nejznámějším typem zastínění, které se hojně používaly a stále používají především v kancelářských prostorách. Dají se však umístit nejen před okno jako klasické stínění, ale také mohou sloužit jako rozdělení prostoru v kancelářích, salónech, ale i v bytě.

Info ikona
vertikální žaluzie

Látkové rolety – tolik možností!

Další širokou produktovou skupinou interiérového stínění jsou látkové rolety. Tento oblíbený moderní styl zastínění čítá širokou škálu možností umístění (přímo na okno, na rám okna, před rám), ovládání (řetízek, klika, dálkové ovládání), provedení (plastové, kovové), ale hlavně velmi široký výběr látek. Látky lze přitom vybírat nejen podle barev a vzorů, ale rovněž podle typu materiálu.

Info ikona
látkové rolety

Plisse – variabilní a tak elegantní

Plisse je skládaná látková žaluzie, která oblékne vaše okna, zútulní interiér a samozřejmě poskytne zastínění šité na míru vaší místnosti. Velkou výhodou tohoto produktu je jeho variabilita ovládání i uchycení, kdy se vůbec nemusí vrtat nebo šroubovat do zdi ani okna, ale profil se dá nalepit přímo na okenní tabuli. Lze ji také přizpůsobit velice atypickým tvarům oken.

Info ikona
Plise

Japonská stěna – nádech jiné kultury

Japonskou posuvnou stěnu, roletu nebo chcete-li žaluzii, lze do interiéru umístit, nejen pokud lehce asijský styl bydlení. Jeden produkt může mít od dvou do pěti drážek, kde se může pohybovat až devět panelů. Stahovat můžete „japonku“ doleva, doprava nebo jako oponu, kdy jedou v jedné drážce dva panely a stahují se od sebe a k sobě. Látku můžete mít stejnou pro celou stěnu nebo látky střídat, což umožňuje si s designem hrát ještě více.

Info ikona
isotra

Už se dávno nemusíte spokojit pouze s pár odstíny barev, ale naopak – nebojte se jít i do netradičních vzorů látek, barev či atypických tvarů. V nabídce je tolik možností. Každý si jistě pro svůj interiér zvolí svou vlastní ideální variantu. Která bude ta vaše?

Měření