Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Představujeme vám krále mezi secesními byty

Info ikona
Představujeme vám krále mezi secesními byty

Rodinný byt o ploše 136 metrů čtverečních plný kouzelných dobových detailů, který je reprezentativní, ale přitom dokonale pohodlný pro mladou rodinu. Dají se tyto faktory skloubit? Už víme, že ano.

Terezie Benoni | 26. 09. 2022

Špičkově zrekonstruovaný byt z přelomu minulého století najdeme v secesním domě nedaleko centra švédského Stockholmu. Interiér se dá definovat jako koktejl klasiky konce 19. století a moderního skandinávského designu. Tento mix spolu dokonale ladí, protože tyto styly mají dvě věci společné. Je to perfektní řemeslné provedení a nadčasová elegance. Byt má reprezentativní charakter, a přitom je vhodný i pro rodinný život. Byt je dispozičně rozdělený na kuchyň, obývací pokoj a tři ložnice se dvěma koupelnami. Všechny pokoje zdobí repasovaná okna i dveře, dřevěné podlahy i stylová dlažba, štukovaný strop, a dřevěné obklady. Dům je navíc ve čtvrti Vasastan, která je jednou z nejoblíbenějších v centru hlavního města Švédska. Útulná čtvrť s množstvím kaváren, i hospůdek, butiků a malých unikátních vintage obchodů, je dokonalá pro společenský život. K bytu patří samostatný úložný pokoj v domě, kde mají majitelé uložené sezónní oblečení a věci, které nepotřebují každodenně.

Galerie: Secesní byt v centru Stockholmu
Mohlo by se vám líbit

Mramor, dub a originálně řešená kuchyň

Hlavní obytnou místností je obývací pokoj. Jedná se o rohovou místnost se třemi velkými arkýřovými okny a s elegantním balkonem s výhledem do ulice. Podlahu zdobí elegantní chevronové parkety a dominantou místnosti jsou nádherná kachlová kamna. Zrekonstruovaná kuchyně s jídelnou má spíš než praktický, tak reprezentativní charakter. Vařit se zde dá dokonale, ale milovnice vaření by ocenily praktičtější prostor. Dubovou dýhu doplňuje mramor, eleganci podtrhuje mosazné kování od firmy Buster + Punch. Na hlavní ložnici navazuje praktická šatna schovaná za posuvnými dveřmi. Pro maximální pohodlí je na podlaze koberec. Druhá ložnice je v současné době využívána jako dětský pokoj a také zde se majitelé rozhodli pro podlahový koberec. Praktické úložné prostory jsou zabudované, a tak vcelku malý prostor nic nenarušuje. Třetí z ložnic slouží jako pokoj pro hosty. Zastavme se ještě v hlavní koupelně, jejíž interiér je vkusně zařízený v kombinaci mramoru a dubové dýhy.

 

Zdroj článku