Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Bíle natřené dřevo domu postaveném už v roce 1785 víc, než sluší

Info ikona
Bíle natřené dřevo domu postaveném už v roce 1785 víc, než sluší

Když se řekne švédský domek, každému se vybaví obrázek červené dřevostavby, jejíž interiér je synonymem domova. Ani tentokrát tomu nebude jinak. Snad až na pár moderních kousků.

Terezie Benoni | 2. 07. 2023

Obraz švédského snu o životě z roku 1785. To je dnešní návštěva v domě na ostrově Boo, který je někdy označovaný jako Saltsjö-Boo. Jedná se o lokalitu ve švédském souostroví, které spadá do okresu hlavního města Stockholmu. Právě zde od konce 18. století stojí také krásná dřevostavba o úctyhodné obytné ploše téměř 220 metrů čtverečních. Dřív byl dům rozdělený na tři části, a kromě rodiny s dětmi zde bydlel také místní řidič a byla zde vesnická pekárna. Za dlouhé roky prošel dům několika výraznými rekonstrukcemi a dnes se jedná o velkoryse pojatý rodinný dům o osmi pokojích, s několika terasami a krby.

 

Galerie: Rodinný dům z roku 1785

Vše dokonale ladí

Současní majitelé se rozhodli vnést do dřív klasicky zařízeného interiéru trochu moderního šmrncu, a tak zde narazíme na současný skandinávský design a celý interiér se nese v minimalistickém elegantním stylu. Aby dům s obyvatelným přízemím i podkrovím působil vzdušnějším dojmem, rozhodli se pro bílou výmalbu. Díky ní vyniknou jak původní prvky, tak ty moderní. Z každé z místností ale sálá ono zprofanované „hygge“, které je ztělesním pohody a klidu. Zkrátka základních věcí, které by neměly v žádném pravém domově chybět.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku