Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Byt

Rustikální bydlení v centru města?

Info ikona
Ve městě jako na vesnici

Za vchodovými dveřmi padesátimetrového bytu získáte pocit, že jste se ocitli na venkově. Staleté dřevěné podlahy, litinová a kachlová kamna. Bydlení ve staré zástavbě může mít své jedinečné kouzlo.

Promotion
Promotion
Terezie Benoni | 15. 04. 2021

Bytový dům postavený na přelomu minulého století není ničím zvlášť zajímavý. Za dlouhé roky prošel hned několika značnými rekonstrukcemi, interiér jednotlivých bytů ale zůstal v mnohém nezměněný. Stropy vysoké přes tři metry, podlahové sokly, stropní rozety, štuky, původní dřevěné podlahy. V tomto bytě nechybí původní kachlová kamna a v kuchyni jsou dokonce původní litinová. To všechno navozuje jedinečnou rustikální atmosféru, takže i uprostřed města můžete mít svůj jedinečný svět sami pros sebe.

Původní materiály a minimum nábytku

Srdcem bytu je kuchyně. Zdobí ji, stejně jako navazující obývací pokoj, původní dřevěné podlahy, které byly pouze zbroušené. Pod oknem je starší část kuchyňské linky. Je zde původní potravinová skříň, staré skříňky se zbytkem nátěru jsou opatřené mramorovou pracovní deskou a navazují na ně původní litinová kamna na dřevo. Na protilehlé stěně je modernější linka v rustikálním stylu v šedozeleném odstínu. Barva linky propojuje kuchyňskou část s obývací, kde je šedozelená výmalba. Obývací pokoj je maličký, ale útulný. Našlo se zde místo tak akorát pro jídelní stůl, pohovku a knihovnu. Na protější straně bytu je pohodlná ložnice se šatními skříněmi. Kachlová kamna v ložnici už bohužel nejsou funkční a plní pouze dekorativní funkci. Z ložnice je možné vejít na balkón. Nesmíme zapomenout na pracovní koutek v chodbě, který se dá šikovně schovat za závěs a díky velikému oknu je maximálně vyhovující a stále plný světla.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion