Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Byt

S jednopokojovým mini bytem si skvěle poradili, přitom nemá ani 30 metrů čtverečních

Info ikona
S dvoupokojovým mini bytem si skvěle poradili, přitom nemá ani 30 metrů čtverečních

Kolik toho potřebujeme k životu? Starší manželský pár je toho názoru, že čím menší prostor, tím méně starostí. Když děti odrostly, pořídili si proto ani ne třicetimetrový byt, který velmi vkusně zrekonstruovali.

Promotion
Promotion
Terezie Benoni | 10. 10. 2021

Jednopokojový byt, který se nachází v jednom z horních pater klasického bytového domu, si pořídil starší manželský pár ve chvíli, kdy se z jejich velkého bytu odstěhovaly dospělé děti. Už nepotřebovali velký prostor, a tak se jejich novou volbou stal ani ne třicetimetrový byteček. Dům byl postavený na přelomu minulého století a dodnes zůstaly zachované vysoké stropy a původní parkety skládané ve tvaru rybí kosti. Ty najdeme v hlavní obytné místnosti a také ve vstupní hale, kde je majitelé přetřeli bílým lakem, aby působila vstupní chodba světlejším a větším dojmem. V kuchyni byly parkety ve velmi špatném stavu, a tak si místo nich jako praktickou podlahovou krytinu vybrali bílý litý a leštěný beton.

 

Nenechali se omezovat

Výhodou bylo, že k bytu náleží velká půda, kam je možné schovat veškeré věci, které nejsou denně potřeba. V interiéru bytu je použito minimum velkého úložného nábytku, protože je vše schované v komorách, do kterých se vchází ze vstupní haly. Hlavním obytný pokoj slouží jako ložnice, obývací pokoj i jídelna. Důkladnou rekonstrukcí prošla kuchyň. Na míru vyrobená linka využívá každý centimetr a nabízí velkorysé úložné prostory. Skříňky jsou minimalistické v bílé barvě ve vysokém lesku. Kupodivu se sem vešel i menší zabudovaný stolek, kde se manželé pohodlně nasnídají. Z kuchyně lze přímo vejít na útulný balkón, který je situovaný do klidného a tichého nádvoří.

 

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion