Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Třicetimetrový mini byt v novém kabátku

Info ikona
Třicetimetrový mini byt v novém kabátku

Promyslet každý detail, vhodně vybrat nábytek, barvy i dekorace. Jedině tak bylo možné udělat z tmavého miniaturního bytečku moderní vzdušný interiér.

Terezie Benoni | 10. 08. 2021

„Dostali jsme od majiteli úplně volnou ruku, takže vše bylo zcela pod naší taktovkou,“ pochvaluje si Alžběta Mrázová z ateliéru Roomstory. „Celý byt byl proveden v kontroverznějším stylu, a to z jednoho prostého důvodu. Majitel využívá byt na Airbnb a ač by vás to mohlo překvapit, tyto byty je vždy důležité navrhovat tzv. nadčasově vzhledem veliké konkurenci Airbnb bytů.“ V nekonečné nabídce pražských bytů určených k pronájmu může být těžké potencionálního nájemníka zaujmout. Oním výrazným prvkem, který má za úkol strhnout pozornost, je obraz s jelenem.

Galerie: Byt s jelenem
Mohlo by se vám líbit

Jasně vymezené zóny

Na takto malém prostoru se toho nedalo moc vymýšlet. Vchodovými dveřmi vstupujete rovnou do bytu. Dlouhá místnost zakončená oknem musela posloužit jako obývací pokoj, kuchyně, jídelna i ložnice. Kromě této místnosti je zde velkoryse řešená koupelna. „Jednalo se o zcela mimořádné řešení, jelikož rozloha bytu je jen třicet metrů, bylo důležité promyslet každý detail a samozřejmě i uspořádání nábytku. Například jídelní stůl je umístěný z boku kuchyně, protože zkrátka nebylo jiné řešení.“ Televize si vysloužila místo vedle okna, aby ji bylo možné sledovat jako z gauče v obývací části místnosti, tak přímo z postele. Umístění postele pod oknem je zcela na místě. Dostatek čerstvého vzduchu zajišťuje kvalitní spánek, zároveň je okno opatřené zatemňovacím závěsem. „Tyto menší byty pro nás bývají zajímavý oříšek,“ pochvaluje si Alžběta Mrázová.

Mohlo by se vám líbit