Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Vyřazené železniční vagóny v havarijním stavu přestavěli na útulné chatky

Info ikona
Ze železničního vagónu útulné ubytování

Manželé Jo a John Morfoot se rozhodli vytvořit uprostřed panenské přírody britského Norfolku útočiště, kde zapomenete na každodenní starosti. Na místo nazvané Settle přivezli tři staré železniční vagóny, ze kterých vyčarovali útulné a stylové ubytování pro sebe i své hosty.

Terezie Benoni | 20. 01. 2023

Místo nazvané Settle najdete v oblasti Pond Meadow. Mezi vzrostlými borovicemi, cedry, břízami a topoly jsou ukryté tři rybníky. Tato britská divočina nabízí ideální kulisy k odpočinku. Složit hlavu můžete v jednom z opravených železničních vagónů. Manželé Morfootovi jsou zastánci udržitelného životního stylu a podobně se rozhodli přistupovat také při vybudování svého útočiště. John pracuje jako restaurátor v Norfolku, tak ví o repasovaných materiálech opravdu hodně. Jeho žena Jo je zase uznávaná květinová designérka s vášní pro interiérový styling. Není proto divu, že když se tito dva talentovaní lidé společně pustili do díla, podařilo se jim ze starých omšelých vagónů vytvořit příjemné rustikální chatky, odkud se bude každému jen odcházet s těžkým srdcem.

Galerie: Ze železničního vagónu útulné ubytování
Mohlo by se vám líbit


Ruční práce a promyšlené detaily

Jestli si myslíte, že se jedná o nějaké provizorní ubytování, vyvedeme vás z omylu. V každém ze třech restaurovaných vagónů je oddělená kuchyně od spacích prostor díky dobovým posuvným dveřím. Vestavěná kuchyň je vyrobená ze starého dřeva, které bylo pečlivě vybrané pro svou bohatou texturu. Na kuchyňský  prostor navazuje vchod na elegantní WC, nebo do malé stylové koupelny. Zdi jsou obložené dubem ze 17. století, WC je ve viktoriánském stylu s vysokou splachovací nádržkou a umyvadlo od značky Heritage spolu s elegantním minimalistickým vybavením vytváří vkusnou kombinaci dobových a moderních prvků. V útulné ložnici na vás čeká vyvýšené lůžko s praktickými schůdky, nočními stolky, ale také snídaňovým barem, který si ráno vytáhnete zpod postele. Přímo z ložnice můžete prosklennými dveřmi vejít na útulnou terasu. Nechybí ani mini obyváček s posezením u rohových kamen, nebo pohovka s lampou na čtení. Rustikální nábytek vytváří nezaměnitelnou atmosféru.

Zdroj informací: John Morfoot, Settle Norfolk, settlenorfolk.co.uk

Zdroj článku