Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Donald Trump vlastní jedno z nejhezčích sídel v Palm Beach, které ale pronajímá za astronomickou částku

Info ikona
Donald Trump vlastní jedno z nejhezčích sídel v Palm Beach, které ale pronajímá za astronomickou částku

Dům postavený v roce 1956 se vyznačuje znaky typickými pro Bermudskou architekturu a jedná se skutečně o nádherný dům. Méně krásná je ale částka, kterou chce bývalý americký prezident po svých nájemnících. Měsíčně toto sídlo pronajímá za neuvěřitelných 195 000 dolarů.

Terezie Benoni | 14. 06. 2023

Bermudská architektura se vyvíjela na ostrovech u jihovýchodního pobřeží Spojených států v průběhu posledních čtyř století. Charakteristické prvky se objevily s prvním osídlením na počátku 17. století a v druhé polovině tohoto století vznikly první domy, které se zde staví dodnes. Pastelové bermudské domky jsou ale většinou skromné a jsou často považovány za charakteristický znak ostrova, stejně jako růžové pláže a bermudské šortky; tento styl je dokonce označován za jedinou původní uměleckou formu v zemi. Rozlehlý dům Donalda Trumpa je luxusní mutací tohoto stylu. Dvoupatrová rezidence byla postavena už v padesátých letech. Mramor se nachází od podlahy až ke stropu, v domě je několik společných prostor, osm ložnic, formální jídelna a vila má přímý přístup k pobřeží.

 

Galerie: Dům Donalda Trumpa
Mohlo by se vám líbit

Krize dopadla jen zlehka

Podle deníku Palm Beach Daily News byl ale i bývalý prezident nucený snížit svou cenu pronájmu, a to z původních 208 000 dolarů na nynějších 195 000 dolarů. Pro zájemce o dlouhodobější pobyt je dům k dispozici také ke koupi za 59 milionů dolarů. Dům je součástí rodinného portfolia nemovitostí, v současné době je podle informací médií jako majitel uvedený Eric Frederick Trump, což je americký podnikatel a syn bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho první manželky Ivany Trump. Ten o domě mluvil jako o jednom nejlepších sídel v Palm Beach. Jedná se o nejvýchodněji položené město amerického státu Florida a na ostrově Palm Beach se nacházejí legendární letoviska, nádherná sídla světových celebrit a historické památky včetně bývalého sídla Henryho Flaglera, v němž je dnes Flaglerovo muzeum. Nákupní nirvána na Worth Avenue, lemovaná vznešenými palmami, je známá po celém světě.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku