Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Herečka Anne Hathaway se rozhodla prodat svůj pohádkový rustikální dům

Info ikona
Herečka Anne Hathaway bydlí v rustikálním stoletém sídle inspirovaném filmy Wese Andersona

Když si herečka Anne Hathaway a její manžel Adam Shulman najali Pamelu Shamshiri, aby zrenovovala a zrestaurovala jejich nově pořízený dům v jižní Kalifornii, zaujala je designérka ojedinělým přístupem. Místo hollywoodského lesku vnesla do interiéru prvky modernismu, ležérní elegance a kvalitního řemesla.

Terezie Benoni | 28. 10. 2023

Kalifornský dům Anne Hathaway, který navrhla Pamela Shamshiri, rozhodně stojí za pozornost. „Co kdyby si Wes Anderson koupil švýcarskou chatu v jižní Kalifornii a přijel by k němu na návštěvu Yves St. Laurent?“, ptá se smíchem Pamela Shamshiri, která se rozhodla ctít také samotnou historii objektu a zdůraznit osobitost jeho nových majitelů.

Galerie: Kalifornský dům Anne Hathaway, který navrhla Pamela Shamshiri
Mohlo by se vám líbit

Našli společnou řeč

Dům navrhl architekt Myron Hunt v roce 1906. Dvoupatrová rezidence má tři původní kamenné krby, tři ložnice, čtyři koupelny, hudební salonek a tajnou knihovnu. Postupem času byla stavba rozšířena o další přístavby, včetně vstupní chodby a tanečního sálu v roce 1922. „Dům je ideálním místem, pro setkávání rodiny a přátel,“ vysvětluje designérka. Jak už to u starších domů bývá, kuchyň bylo třeba „kompletně demontovat”. Nově lemuje linka stěny a je obklopena okny s výhledem do zahrady. I přes stáří budovy byly její základy ve velmi dobrém stavu. „Hlavním prvkem je zde především dřevo, které je ukázkou skvělé řemeslné práce a za dlouhé roky krásně zestárlo.“ Nově ho designérka doplnila o veselejší barvy, nebo prkna namalovaná na bílo. „Při rekonstrukci jsme chtěli vzdát hold minulosti, ale nekopírovat ji,“ říká. Spolupráce s novými majiteli probíhala hladce. „Máme společné zájmy, jako je sbírání vintage předmětů, stejně jako lásku k módě a snahu o zachování historických prvků,“ říká designérka. Výsledkem jejich společného úsilí je útulný, ale důkladně kosmopolitní mix skandinávského, francouzského, anglického, vídeňského a amerického designu.“ Nyní se ale herečka rozhodla jít zas “o dům dál” a toto romantické místo nabídla k prodeji. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku