Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Industriální a skandinávský styl pod jednou střechou

Info ikona
Malý loftový byt

Černá barva, beton, sklo. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby tyto tradiční prvky nebyly doplněné o hřejivý textil a dřevo.

Terezie Benoni | 25. 11. 2020

Směs zdánlivě nesourodých stylů, může být vždy osvěžující. Malý loftový byt je toho dokonalým důkazem. Ne vždy je nutné držet se striktně jasně daných pravidel. Chladný industriální styl může ohřát huňatý koberec, kovovému stolu bude slušet dřevěná dekorace. Malý byt má jasně dané kontury, které utváří betonové stěny a zdi, doplněné o industriální skleněné plochy orámované černým kovem. Přesto se zde podařilo vykouzlit útulný interiér s pravým pocitem domova.

Galerie: Malý loftový byt
Mohlo by se vám líbit

Ráj pro milovníky rustikálního stylu bydlení

Švédský rodinný dům postavený v 18. století nabízí skandinávský rustikální styl bydlení ve své nejčistší podobě. V tři sta let starém domě přesto nechybí podlahové topení, televize ani moderní spotřebiče.
mariannebydleni.cz

Vše na jedné ploše

Vcelku malý prostor by se jistě pral s chybějícími metry, kdyby měl tradičně řešené dispozice, rozdělené místnosti a klasické příčky. Architekti tohoto loftového bytu šli jinou cestou. Na jednom velkém prostoru najdeme kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Jedna z ložnic je oddělená pouze skleněnou příčkou, druhá ložnice je za příčkou, která schovává pouze postel. Byt se obešel bez dveří a je to jeden velký vzdušný prostor se zákoutími, kde najdete potřebné soukromí. Beton a černý kov v tomto interiéru zajímavé doplňují skandinávské kusy nábytku, originální obrazy a dekorace.

Mohlo by se vám líbit

Mini domek na kolečkách obstojí i v drsném aljašském podnebí

Když se řekne mini domek, často si představíme stísněné bydlení a nepohodlí. Tyto mýty zcela vyvrací tento inovativní projekt, který je vzdušný, prostorný a především plný skvělých nápadů.
mariannebydleni.cz