Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Historická vila postavená rodinou Rothschildů v Šilheřovicích hledá nového majitele

Info ikona
Historická vila postavena rodinou Rothschildů v Šilheřovicích hledá nového majitele

Skutečný historický poklad, který pochází z druhé poloviny 19. století, byl postaven rodinou Rothschildů a sloužil jako jedno z letních sídel baronky Alice Charlotte von Rothschild. Nachází se v zámeckém golfovém areálu Šilheřovice a je otázkou, kdo získá tu čest, se o tento architektonický skvost dál starat.

Terezie Benoni | 13. 12. 2023

Vilu najdeme v Moravskoslezském kraji v Šilheřovicích v zámeckém golfovém areálu. Jedná se o chráněnou kulturní památku v perfektním stavu s letitou historií. Vila prošla citlivou rekonstrukcí se zachováním původních dobových prvků. Autorem objektu byl britský viktoriánský architekt George Devey, který se specializoval na drobnější dobovou architekturu ve stylu cottage. Pro Rothschildy pracoval od 60. let 19. století. Iniciátorka stavby byla členka rakouské bankovní rodiny Rothschildů baronka Alice Charlotte von Rothschild. Hlavní úloha mléčnice, kromě zkrášlení panoramatu přírodně krajinářského parku, byla uchovávat mléčné produkty z nedalekého hospodářského dvora. Mléčnice sloužila jako zastávka pro drobné občerstvení Rothschildů po procházkách v parku či vyjížďkách po okolí. Odtud nese svůj název Mléčnice.

Galerie: Historická vila postavena rodinou Rothschildů v Šilheřovicích
Mohlo by se vám líbit

Pohodlné letní sídlo

Vila disponuje dvěma nadzemními podlažími, půdním prostorem a suterénem. V suterénu naleznete prostorný vinný sklep, technické zázemí a skladovací prostory. V prvním nadzemí se nachází útulná kuchyň, která navazuje na prostorný obývací pokoj. Z obývacího pokoje je vstup do chodby a přilehlé koupelny a pracovny. Druhé nadzemní podlaží nabízí dvě ložnice a druhou koupelnou. Vila je zařízena designovým nábytkem a stěny zdobí pečlivě vybraná umělecká díla ladící s prostorem. Objekt je zasazen do nádherně udržované zahrady, kde se nachází velké množství vegetace: květin, vzrostlých stromů a keřů. Vybízí tak k odpočinku a relaxaci. V rámci venkovního prostoru vily je také prostorná terasa. Obytná plocha objektu činí přibližně 200 m² a k němu náleží rozsáhlý pozemek se zahradou a vzrostlými stromy o velikosti 2 599 m².

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: BO! reality a finance (www.boreality.cz), Czech Republic Sotheby's Int. Realty, www.sothebysrealty.cz

Zdroj článku