Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Hvězdná návštěva: Cukrář a porotce kulinářské show Josef Maršálek sdílí domácnost s nečekanými spolubydlícími

Znát ho můžete jako porotce cukrářské show Peče celé Česko nebo jako autora špičkových cukrářských kuchařek. V krásných jižních Čechách, malé obci Dubném, žije se svým partnerem v rodinném domku s velkou zahradou a se spoustou čtyřnohých i beznohých přátel.

Terezie Benoni | 7. 02. 2024

V krásných jižních Čechách žije se svým partnerem v rodinném domku s velkou zahradou. Znát ho můžete jako porotce cukrářské show Peče celé Česko nebo jako autora špičkových cukrářských kuchařek. Tou poslední je opravdu pořádná, čtyř set stránková kniha nazvaná KYNUTÉ. Svou úspěšnou kariéru nezaměřil jen na Českou republiku, ale také na Indii nebo na Velkou Británii, kde jeho famózní dezerty odebírala mimo jiné také britská královská rodina.

Sdílíte obydlí také s nějakými němými tvářemi?

Ano, kromě 4 velkých afrických želv s námi sdílí bydlení také sto padesát krátkosrstých černých morčat s rodokmenem a také 500 litrové akvárium s amazonskými terčovci.

Jak byste popsal svoje bydlení v jedné krátké větě?

Místo, kde se nejen cítím komfortně, ale hlavně bezpečně.

Platí u vás doma, že kuchyně je srdcem domu/bytu?

Absolutně. A velký jídelní stůl je srdcem každé kuchyně.

Čeho si na vaší kuchyni nejvíce považujete a proč?

Kvalitní trouby, protože bez ní neumím dělat svojí práci. Velkých francouzských oken, protože denní světlo a slunce zalije náš dům energií.

Vyjmenujte tři věci, bez kterých se neobejdete v kuchyni? 

Praktický a také velmi silný kuchyňský robot, ten můj je od SMEG v designu Dolce & Gabbana. Sada kvalitních těžkých keramických mís z Anglie od značky Mason Cash. A potom miluji kolekci porcelánu značky Rosenthal s designem mého milovaného Versace.

Jaká ingredience vám nikdy nesmí chybět v lednici nebo ve spíži?

V lednici najdete domácí vajíčka od Peťovy babičky, máslo, mléko a smetanu od Madety, Korunní cukr a také mouku z Mlýnu Babiččiny volby ve spíži. Vlastní značku čokolády a také koření v nepřeberném množství.

Galerie: Na návštěvě u Josefa Maršálka
Mohlo by se vám líbit

Veronika Arichteva vytvořila dokonalý pokojíček pro svého malého syna: Měla strach, že se v novém pokoji bude bát, proto nenechala nic náhodě

Konečně se dočkala! Po letech bourání a následného budování přišla chvíle na zařizování vysněného domu. Kvůli protahující se rekonstrukci měla oblíbená herečka čas promyslet, jak interiér vybavit a na jejím elegantním a nadčasovém domovu je to skutečně znát. Nechte se inspirovat!
marianne.cz

Cukrář, který miluje hudbu i slané jídlo

Považujete se za dobrého kuchaře a co byste uvařili vzácné návštěvě, kdybyste chtěl udělat opravdu dojem?

Ještě jsem nikoho neurazil, když jsem připravil pomalu tažené hovězí po burgundsku, bramborové máslové pyré, zeleninu ze zahrady. K tomu domácí křupavou bagetu a slané máslo.

Co vy a hudba? Co si rád pustíte třeba při vaření či pečení?

Směs melancholické i moderní hudby, klasické operní a baletní árie, jazzové legendy i filmové soundtracky. Myslím, že dobrou hudbu ocenit dokážu.

Která světová kuchyně je vaše nejoblíbenější a umíte ji vařit?

Arabská a indická, a ano, umím. Učil jsem se přímo v zemích, odkud mé nejoblíbenější pokrmy pocházejí.

Kdybyste si mohl vybrat kohokoliv na světě (žijící i nežijící osobnost), s kým povečeříte, byl by to:

Gianni Versace.

Dáváte přednost velkým hostinám, kdy se sejde hodně lidí u jednoho stolu, nebo jste spíš pro komornější stolování?

Čím jsem starší, tím více preferuji komorní stolování.

Patří k výjimečným okamžikům u vašeho stolu i nějaký slavnostní jídelní servis?

Absolutně. Jídlo je požitek, dar. Jíme očima. Co do hrnce dáte, to z něj vytáhnete. To se netýká jenom ingrediencí, ale zejména emocí a energie. To, jak jídlo konzumujeme, o nás leccos vypovídá.

K jídlu patří neodmyslitelně i pití? Povíte nám, jaké máte rád alko a nealko?

Miluju šampaňské a také španělskou cavu. Dobré víno, suché až extra suché. A velmi s oblibou si dávám na led dietní nebo zero Coca-Colu.

Co vám ve vaší kuchyni chybí, aby se stala kuchyní snů?

Mám kuchyni snů. A na každém snu se dá ještě pracovat. I na tom našem. Není podstatné, jaké věci v ní jsou, ale kdo v ní vaří, také jí a žije.

 

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Poznáte interiéry z oblíbených českých seriálů, které právě běží v televizi?

Na televizní architekty a designéry se mnohdy zapomíná, přitom právě oni mají na svědomí to, že příběhům, které sledujeme na obrazovkách, věříme a chceme je sledovat díl za dílem. Čí práci přiřadíte ke správnému seriálu?
marianne.cz

O projektu:

Kuchyň dělá člověka je pravidelná série fotografa Derecka Harda, držitele ocenění Czech Press Photo a firmy Potten & Pannen – Staněk, kteří říkají: „Věříme, že nejen oblečení odráží to, jací jste, ale stejným způsobem o vás vypovídá i vybavení vaší kuchyně a to, jakým způsobem vaříte.“

Zdroj článku

Související články

Lidé a místa
Chata Brücknerův dům v Prášilech prošla neuvěřitelnou rekonstrukcí a dnes dům postavený již v roce 1750 hledá nového majitele

Chata Brücknerův dům v Prášilech prošla neuvěřitelnou rekonstrukcí a dnes dům postavený již v roce 1750 hledá nového majitele

Lidé a místa
Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Lidé a místa
Zjistěte, jaké je to strávit noc ve Shrekově bažině: Připravte se na nezapomenutelný zážitek

Zjistěte, jaké je to strávit noc ve Shrekově bažině: Připravte se na nezapomenutelný zážitek

Lidé a místa
Představitelka doktorky Quinnové strávila desetiletí za branami anglického panství a my můžeme nahlédnout do pohádkového interiéru

Představitelka doktorky Quinnové strávila desetiletí za branami anglického panství a my můžeme nahlédnout do pohádkového interiéru