Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Jak udržet dům elegantní i se dvěma malými dětmi?

Info ikona
Jak udržetdům elegantní i se dvěma malými dětmi? Carolien Karthaus-Spoor nás pozvala na návštěvu a přidala několik tipů

Herečka, influencerka, podnikatelka, ale hlavně máma dvou malých dětí. To všechno je Carolien Karthaus-Spoor, která nám dovolila nahlédnout do jejího eklektického domova, kde se mísí vše, co má ráda.

Terezie Benoni | 4. 02. 2023

Svůj vysněný dům má Carolien nedaleko Amsterdamu, kde žije se svým mužem Jonem Karthausem a dvěma dětmi. Její domov je dokonalou kombinací starého a nového. Podělila se s námi o několik tipů, jak se dá i během zběsilého rodinného života udržet interiér elegantní a uklizený. Jak to všechno herečka, influencerka a spoluzakladatelka značky Lemeje zvládá? „Jako to dělám? Hodně uklízím! Každé ráno se snažím uklidit dům, abychom doslova odcházeli z uklizeného domu a dorazili zase do uklizeného domu. Ale i po pěti minutách dokážeme udělat nepořádek, však to znáte,” svěřuje se Carolien Karthaus, která nedá dopustit na dostatek úložného místa a multifunkční kousky nábytku. „U nás nesmí chybět krásné koše, trendy přepravky a odkládací stolky s úložným prostorem. Hodně věcí jsem pořídila na Westwingu. Zásadní je, aby měly věci své místo a dalo se uklidit raz dva,“ radí Carolien, která nedá dopustit na své komody v ložnici.

Galerie: Na návštěvě u Carolien Karthaus-Spoor
Mohlo by se vám líbit

Ležérní a přitom elegantní

Styl interiéru, ve kterém je zařízený dům Carolien, jí poskytuje velkou tvůrčí svobodu, jak jednotlivé komponenty kombinovat jak z hlediska barev, tak materiálů. Vezměte si například její jídelnu. Kombinace nadčasové, ale trendy tapety a elegantních sametových židlí s pevnými nohami vytváří hřejivou, domáckou atmosféru. Osobitý charakter dotvářejí především pečlivě vybrané obrazy. Styl jejího bydlení je ležérní, přesto elegantní. Autorkou interiéru je samotná majitelka, které pomáhala její kmotra, která se stylingem interiérů živí. „Nemám ráda domy, které jsou příliš sterilní. Rozhodně nesmí chybět barvy, osobní věci a předměty nesoucí vzpomínky,“ radí. „Zároveň se snažte sáhnout po nadčasových kouscích, které vás za dva roky neomrzí.“ Ačkoli může interiér působit nahodile, kombinaci jednotlivých barev a materiálů pečlivě promýšlela, aby nevznikl chaotický cirkus. „Vytvořila jsem si tabuli, kde jsem ke každé místnosti kombinovala jednotlivé barvy a materiály, jestli skutečně společně fungují a vytvářejí harmonický celek.“

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku