Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Letní kuchyně keramičky Zuzany voní venkovem

V letní kuchyni keramičky, milovnice anglického venkova a zkušené blogerky Zuzany Morkusové je dost místa na rodinnou večeři i rozsáhlou sbírku smaltovaného nádobí. Pojďte na návštěvu!

Terezie Benoni | 9. 06. 2023

Pozemek za polovinou baťovského dvojdomku v městečku na Vysočině by nejspíš nebyl snem každého novopečeného majitele nemovitosti. Zarostlá, úzká a dlouhá zahrada, jejíž zadní část se navíc příkře svažuje a vysokým porostem se tu prohání párek slepic po původních majitelích. Nemluvě o samotném domku, který zoufale potřeboval rekonstrukci. Rostislav a Zuzana Morkusovi v obojím ale viděli výzvu. Pozemek koupili v roce 2006, následující rok probíhala základní přestavba a další čtyři roky neúnavně a vlastními silami pracovali na zařízení interiéru i dvorku tak, aby vyhovoval teď už čtyřčlenné rodině. Po dalších čtyřech letech přišla konečně na řadu vytoužená venkovní kuchyně. Zuzana, keramička, milovnice anglického venkova a blogerka, si vše do detailu předem promyslela. V místě, kde stávaly podivné dřevěné kůlničky, zůstala podlaha ze starých půdovek. Kolem ní nechala vyhloubit a vybetonovat základy pro cihlové zídky, které dnes tvoří obvod kuchyně a zároveň jsou v nich vestavěné záhony i otevřené ohniště. Shora kuchyni zakryli jednoduchou, na bílo natřenou pergolou.

Galerie: Venkovní kuchyně blogerky Zuzany
Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Nejhorší škůdci našich zahrad

Těšili jste se na rybíz, angrešty, nebo bohatou úrodu jablek a místo toho jen sbíráte opadané a pokroucené listí? Zjistěte, na který hmyz je potřeba dát si velký pozor a co na něj platí!
marianne.cz

Jeden velký DIY projekt

Na bílo Morkusovi natřeli i zadní stěnu, která zároveň pozemek dělí od sousedního. Sami také přimontovali pracovní desky, postavili do kuchyně starou kredenc a pověsili na zeď rám okna se zrcadlem i původní poličku na hrnky. Pak osadili gril a postavili malou pec na pizzu. Do velkého prostoru pod pergolou se vešel i jídelní stůl, kolem kterého se pohodlně usadí půl příbuzenstva. Při slavnostních příležitostech na něj paní domu prostírá paličkovaný ubrus a do mís i na talíře prostírá dobroty vytažené nejen z pece. A díky tepanému lustru se hosté zdrží klidně dlouho do noci. Skříňky a poličky, stejně jako velký závěs na hrnce, blogerka postupně zabydlela úlovky z aukčních webů, půd i památečními kousky. Všudypřítomný modrý smalt navíc dává kuchyni středomořský nádech a zve k letnímu posezení snů.

Mohlo by se vám líbit

Třicetimetrový rodinný dům? Ano, je to možné

Starou řadovku nedaleko centra města museli radikálně zrekonstruovat a nový prostor se kromě koupelny obešel zcela bez dveří.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku

Související články

Lidé a místa
Hvězdná návštěva: Jak bydlí barmanský genius z karlovarského Grandhotelu Pupp

Hvězdná návštěva: Jak bydlí barmanský genius z karlovarského Grandhotelu Pupp

Lidé a místa
Hvězdná návštěva: Zakladatel žebříčku kvality restaurací Pavel Maurer nás pozval do své kuchyně

Hvězdná návštěva: Zakladatel žebříčku kvality restaurací Pavel Maurer nás pozval do své kuchyně

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme