Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Nábytek po babičce kombinuje s moderními prvky

Info ikona
Nábytek po babičce kombinuje s moderními prvky

Magdalena Linke-Koszek ve Varšavě hledala půl roku vlastní bydlení. Chodila na spoustu prohlídek bytů, a nakonec našla ten pravý přímo pod nosem.

Terezie Benoni | 30. 09. 2023

V domě, ve kterém bydlí její babička více než 50 let, našla nakonec Magdalena své vysněné bydlení. Zakladatelka společnosti Her Impact a maminka devíti měsíční holčičky Flavie hledala ideální prostor půl roku, a nakonec se vrátila na místo, které zná od dětství. V tu chvíli neváhala ani minutu a s radostí se rozhodla do bytu nastěhovat. „Dům znám již spoustu let a bydlí zde i moje babička. Já zde bydlím více než 4 roky,“ pochvaluje si sedmdesátimetrový byt o třech pokojích s výhledem na Náměstí Fogga. „Bydlím v duchu 60. let. Mám nábytek od babičky v kombinaci s moderními prvky. Nejvíc mě nadchla veliká okna s dokonalým výhledem.“

Galerie: Klasický byt ve Varšavě
Mohlo by se vám líbit

Typický starý venkovský dům v Hukvaldech prošel citlivou rekonstrukcí

Ráj na zemi. Tak se dá mluvit o tomto domě s rodinnou atmosférou, který jeho majitelé citlivě opravili s respektem k historii tohoto místa.
marianne.cz

Ten pravý byt hledala opravdu dlouho

Jestli existuje nějaká věc, bez které si Magdalena neumí bydlení představit, je to kávovar. „Miluji svou kuchyň, kde si můžu sednou s dobrou kávou a povídat si s přáteli,“ popisuje podnikatelka, která si interiér zařídila tak, aby zde mohla nejen žít, ale také pracovat. Než se nastěhovala, nevyhnula se menší rekonstrukci. Kuchyně byla původně v nejmenším pokoji, ale protože moc nevaří, rozhodla se, že bude stačit pouze kuchyňský kout spojený s obývacím pokojem. Největší dilema zažívala při výběru vhodně sedačky, protože ji považuje za nejdůležitější prvek celého bytu. „Nejvíc pyšná jsem na ložnici, protože je opravdu útulná a přesně v mém stylu. Nejraději mám křeslo ve tvaru mráčku, které mám v obývacím pokoji. Zbožňuji na něm sedět, pít kávu či pracovat,“ vypráví a přiznává, že ačkoli často inspiraci pro bydlení hledá na Instagramu, v interiérových časopisech, na výstavách anebo při cestování, nejsou pro ni zásadní aktuální trendy, ale především to, aby se jí doma dobře žilo.

Mohlo by se vám líbit

Slovenští architekti navrhli fascinující dům na Mallorce

Najít správné místo, ideální pozemek a navrhnout dům se středomořskou atmosférou. Tak znělo zadání pro architekty ze slovenského ateliéru Beef, pro které bylo důležité také to, aby byl dům energeticky úsporný.
marianne.cz
Zdroj článku