Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Nehledala dokonalost, ani nedisponovala neomezeným rozpočtem, přesto chtěla ze zanedbané chatky vytvořit příjemný letní domek

Info ikona
Nehledala dokonalost, ani nedisponovala neomezeným rozpočtem, přesto chtěla ze zanedbané chatky vytvořit příjemný letní domek

Influencerka Lucie Janotová toužila po příjemném letním domku, v němž bude trávit čas se svou rodinou. Do oprav se proto pustila naplno. Pořídila chatu Babetu, která ale potřebovala radikální proměnu. S manželem a návrháři nakonec vytvořila místo, kde je radost odpočívat.

Terezie Benoni | 30. 10. 2023

Chata Babeta byla od začátku velká výzva. V tmavé a přeplněné chatce však viděla Lucie obrovský potenciál. A proto se s manželem na začátku roku rozhodli vrátit ji zpátky do života. Roztočili tím tak kolotoč hledání inspirací a návodů, až nakonec sami s minimem řemeslných zkušeností vzali štětce do rukou a přemalovali téměř celý interiér nabílo. Tím dosáhli vzdušnosti a světlosti, kterou prostor potřeboval. Při zařizování a formování prostoru se pak už spolehli na službu Bonami návrh interiéru a designérku Lindu Povolnou. Obrátili se na ni s přáním zakomponovat do interiéru jemný odstín tyrkysově modré a také vyřešit osvětlení, které kvůli vysokým stropům a trámům vyžadovalo specifický typ svítidel.

Galerie: Proměna chaty Babeta u Lucie Janotové
Mohlo by se vám líbit

Chatka se měla proměnit v ideální místo pro víkendový odpočinek

„Designérka Linda Povolná byla od začátku naladěná na naši vlnu, takže jsme si naprosto sedli. Stačilo jí poslat pár původních fotografií Babety a už při prvním online meetingu, kde nám ukázala návrh, jsme s manželem věděli, že nechceme změnit jedinou věc. Její osobní zkušenost s pohodlností jednotlivých kousků, barevnými kombinacemi a praktičností byla neocenitelná,“ pochvaluje si Lucie. Dalším z přání majitelů bylo propojit obytný prostor se zahradou a vytvořit tak na terase „venkovní obývák”. Korunou celého interiéru se podle Lucie stalo pohodlné křeslo, které společně s pastelovou komodou patří k nejoblíbenějším prvkům víkendového domku.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku