Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Od Titanicu k Icon of the Seas: Je největší loď světa, která za rok vypluje, připravená na všechno?

Info ikona
Icon of the Seas

Společnost Royal Caribbean ohlásila příchod největší výletní lodě na světě Icon of the Seas s kapacitou až 7 600 cestujících, slibující nezapomenutelné dobrodružství. Někteří se ale ptají, zda ji nepotká stejný osud jako slavný Titanic.

Terezie Benoni | 25. 07. 2023

Největší výletní loď na světě, Icon of the Seas, plánuje svůj debut už v příštím roce. Podle prohlášení společnosti Royal Caribbean, která má tento gigantický kolos na svědomí, loď nabídne cestujícím zcela revoluční zážitky. Avšak, někteří se ptají, zda nejsou rozměry i nároky přehnané a nezopakuje se osud slavného Titanicu. Icon of the Seas má být schopna pojmout až 7 600 cestujících a zahajovací plavba je plánovaná na 28. ledna 2024. „S každou novou lodí zvyšujeme laťku v cestovním ruchu a zároveň zlepšujeme to, co naši hosté už znají a milují,“ uvedl v prohlášení prezident a generální ředitel skupiny Royal Caribbean Jason Liberty. „S lodí Icon of the Seas jsme naše služby posunuli na novou úroveň a vytvořili dokonalou rodinnou dovolenou.“ Po dokončení bude mít loď 20 palub a délku 1 200 stop. Očekává se, že toto plovoucí mini město bude plout celoročně a bude nabízet sedmidenní plavby z Miami po východním a západním Karibiku. Jedním z nejočekávanějších inovací na palubě bude největší mořský vodní park, kde nechybí šest gigantických skluzavek. Některé dokonce s volným pádem, jiné umístěné ve výšce 46 metrů. 

Galerie: Na palubě Icon of the Seas
Mohlo by se vám líbit

Desítky restaurací a barů a nekončící zábava

Na lodi bude víc než 40 restaurací, kaváren, barů a salonků včetně Central Parku a vodní kopule umístěné na vrcholu lodi, která bude hostům nabízet výhled na oceán a vodopád. Přes den bude využívaná jako kavárna, v noci se promění v interaktivní vodní divadlo s živými představeními. Na palubě je 28 typů pokojů, jejichž uspořádání bylo navrženo s ohledem na rodiny a mohou se v nich ubytovat tři, čtyři nebo pět hostů ve variantách, jako je rodinné apartmá Infinite Balcony a Surfside Family Suite. K dispozici navíc bude třípatrový rodinný dům Ultimate s vlastním bílým plotem a poštovní schránkou. Pokud jde o pokoje s výhledem, očekává se, že apartmá Sunset Corner a pokoj s panoramatickým výhledem na oceán v AquaDome budou podle plavební společnosti jedny z nejlepších na palubě. „Icon of the Seas je vyvrcholením více než padesátileté snahy o to, poskytnout lidem dokonalou dovolenou,“ řekl prezident a generální ředitel společnosti Royal Caribbean International Michael Bayley. „Dnes více než kdy jindy dávají rodiny a přátelé přednost zážitkům, kde si mohou užít vlastní dobrodružství. Rozhodli jsme se vytvořit dovolenou, která to vše umožní na jednom místě.“

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Royal Caribbean, www.forbes.com

Zdroj článku