Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Vícegenerační dům je plný předmětů, které vypráví rozličné příběhy

Info ikona
Vícegenerační dům je plný předmětů, které vypráví rozličné příběhy

Dlouhých pět let stavěla rodina dům pro sebe, i rodiče. Nakonec na pozemku vyrostly domky dva, jen zrcadlově obrácené, aby měli všichni dostatek soukromí.

Terezie Benoni | 17. 06. 2023

Macedon Ranges je region v centrální části státu Victoria v Austrálii, který je známý především svými rozsáhlými původními lesy. Právě zde nedaleko městečka Ashbourne objevila Kate Thornell-Staige dokonalé místo, kde se s manželem rozhodla postavit vícegenerační rodinný dům, který bude vyprávět příběh jejich rodiny a poskytne jim pravý pocit domova. Rodina dům stavěla dlouhých pět let, během kterých vtiskla místu osobitou atmosféru. Na místě vyrostly domy dva - pouze zrcadlově obrácené – jeden pro rodinu Kate a druhý pro její rodiče.

Galerie: Šikovně vymyšlený vícegenerační dům
Mohlo by se vám líbit

Exkluzivní reportáž z budoucího domova Veroniky Arichtevy

marianne.cz

Většinu kousků sbírala posledních dvacet let

Ačkoli se jedná o novostavbu, interiér vás vtáhne do historie a do světa zajímavých příběhů. Může za to především vkusně vybraný nábytek a dekorace. Kate tyto předměty sbírala posledních dvacet a jen čekala, až vytvoří ideální prostor, kam je umístit. Lásku k věcem, na kterých je už patrný zub času, se snaží se svým manželem Davidem Staigem předat také dětem, šestnáctileté Abby a šestileté Lotti. Dominantou domu je společný obývací prostor, který se dá otevřít na terasu a je z něj výhled do okolní krajiny. Jeho stěny zdobí sbírka vintage olejomaleb, které Kate zakoupila na stránkách Etsy a eBay. Kuchyňské lince v rustikálním stylu dominují části z masivního dřeva, a především police vyrobená ze starého trámu. Jídelní stůl dostala rodina od přátel. Starý prodejní pult se zásuvkami byl na jedné straně přeměněn na jídelní lavici. Většina nábytku pochází z druhé ruky, postele v dětských pokojích jsou z různých kusů, které David šikovně zkombinoval. Díky těmto prvkům má tato novostavba jedinečnou atmosféru a rázem vytvořila svým obyvatelům pocit domova.

 

Mohlo by se vám líbit

Manželé Petra a Petr Fialovi citlivě zrekonstruovali měšťanský dům v samém srdci Poděbrad

Přímo na náměstí lázeňského města Poděbrady je nově zrekonstruovaný dům, který tu ale stojí už dlouhá staletí. Než se do rozsáhlých oprav Fialovi pustili, netušili, že nakonec budou muset vybourat celý interiér domu včetně stropů a stěn.
marianne.cz


Zdroj informací: Virginia Imhoff, stylist Tess Newman-Morris, Homes to love, homestolove.com.au

Zdroj článku