Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Vícegenerační dům je plný předmětů, které vypráví rozličné příběhy

Info ikona
Vícegenerační dům je plný předmětů, které vypráví rozličné příběhy

Dlouhých pět let stavěla rodina dům pro sebe, i rodiče. Nakonec na pozemku vyrostly domky dva, jen zrcadlově obrácené, aby měli všichni dostatek soukromí.

Terezie Benoni | 13. 07. 2022

Macedon Ranges je region v centrální části státu Victoria v Austrálii, který je známý především svými rozsáhlými původními lesy. Právě zde nedaleko městečka Ashbourne objevila Kate Thornell-Staige dokonalé místo, kde se s manželem rozhodla postavit vícegenerační rodinný dům, který bude vyprávět příběh jejich rodiny a poskytne jim pravý pocit domova. Rodina dům stavěla dlouhých pět let, během kterých vtiskla místu osobitou atmosféru. Na místě vyrostly domy dva - pouze zrcadlově obrácené – jeden pro rodinu Kate a druhý pro její rodiče.

Většinu kousků sbírala posledních dvacet let

Ačkoli se jedná o novostavbu, interiér vás vtáhne do historie a do světa zajímavých příběhů. Může za to především vkusně vybraný nábytek a dekorace. Kate tyto předměty sbírala posledních dvacet a jen čekala, až vytvoří ideální prostor, kam je umístit. Lásku k věcem, na kterých je už patrný zub času, se snaží se svým manželem Davidem Staigem předat také dětem, šestnáctileté Abby a šestileté Lotti. Dominantou domu je společný obývací prostor, který se dá otevřít na terasu a je z něj výhled do okolní krajiny. Jeho stěny zdobí sbírka vintage olejomaleb, které Kate zakoupila na stránkách Etsy a eBay. Kuchyňské lince v rustikálním stylu dominují části z masivního dřeva, a především police vyrobená ze starého trámu. Jídelní stůl dostala rodina od přátel. Starý prodejní pult se zásuvkami byl na jedné straně přeměněn na jídelní lavici. Většina nábytku pochází z druhé ruky, postele v dětských pokojích jsou z různých kusů, které David šikovně zkombinoval. Díky těmto prvkům má tato novostavba jedinečnou atmosféru a rázem vytvořila svým obyvatelům pocit domova.


Zdroj informací: Virginia Imhoff, stylist Tess Newman-Morris, Homes to love, homestolove.com.au