Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Yana Prydalna: „Vytvářím své projekty z toho, co mám v duši“

Info ikona
Jedinečný dům plný přírodních materiálů

Jedinečná interiérová designérka sídlí v Sacramentu v Kalifornii, ale její práce dalece přesahuje hranice země. Zaujala kvalitou svých návrhů a osobitým stylem.

Terezie Benoni | 28. 07. 2021

Pod jménem Yana Design Home sdílí Yana Prydalna svůj vnitřní svět prostřednictvím modernistických a wabi-sabi interiérových návrhů. Její nejznámější ranou prací byl „Quiet Space House“, nebo moderní kabina A-Frame v Lake Tahoe, o které jsme už dřív psali. Filosofií její práce je navrhovat projekty, které jsou šité na míru každému jednotlivému klientovi, ale vždy do nich vkládá svou duši a srdce. Hraje si s použitím různých textur, barev a různých verzí stylu wabi-sabi. Pro server Decommunity řekla něco víc o své vizi a o tom, co ji v práci inspiruje.

Galerie: Home In Forest od Yany Prydalny
Mohlo by se vám líbit

Práce s duší

V oblasti interiérového designu se pohybuje teprve pět let a jak sama říká, za některé své práce se stydí. Pracovala ale velmi tvrdě, aby mohla být s výsledkem spokojená, stejně jako její klienti. „Nevím, jestli mé projekty lze nazvat čistým stylem wabi-sabi. Vytvářím je podle toho, jak to cítím. Miluji staré věci a věci, které mají duši: drsná struktura, opotřebované vázy... To vše dává interiéru domácí atmosféru,“ vysvětluje. Proces prácie této kreativní designéry je podle ní velmi zdlouhavý. Dokud nenajde ideální řešení, nehne se z místa. Hlavním inspiračním zdrojem jsou pro ni přírodní materiály a samotná okolní příroda. „Neinspiruji se u ostatních designérů a architektů, fascinuje mě technologická oblast, vesmír a filmový průmysl. Oslovují mě lidé jako je Steve Jobs nebo Elon Musk a řada herců. Motivuje mě, že je jejich tvrdá práce přivedla k úspěchu.“
 

Mohlo by se vám líbit