Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Chaty a chalupy

Jak bydlí nejbohatší muž světa Elon Musk? Třicetimetrový mini domek by čekal málokdo

Info ikona
Elon Musk si pro sebe a svou rodinu pořídil mini domek

Majitel automobilky Tesla a vesmírné agentury Space X je vizionář a rozhodl se inspirovat svým životem také v oblasti bydlení. Trend dostupného a udržitelného bydlení v tiny house může být řešením dlouholeté krize.

Terezie Benoni | 14. 02. 2023

Fenomén tiny house (malý dům) vznikl jako potřeba čelit stále vzrůstajícím cenám bydlení a udělat ho dostupnějším. Jedná se o domek, jehož obytná plocha je adekvátní s menším či středně velkým bytem a pohybuje se od 25 do 60 metrů čtverečních. Kouzlo tiny house je v promyšlenosti každého centimetru a v maximální praktičnosti užitné plochy tak, aby byl domek pohodlný i pro vícečlennou rodinu. Základem je schopnost interiér podle potřeby variabilně přetvářet. Ve většině případů se jedná o mobilní stavby nebo modulové domky, které je možné postavit doslova za pár hodin. Jeden takový si pořídil také miliardář Elon Musk. Ten údajně v minulém roce rozprodal všechny své nemovitosti a nechal si pouze jeden dům pro reprezentativní účely a pro osobní život sebe a své rodiny si nechal firmou Boxabl postavit modulární domek. Výhodou těchto mini domků je to, že se dají lehce spojit a rozšířit podle potřeb rodiny.

 

Galerie: Domek, který si pořídli Elon Musk
Mohlo by se vám líbit

Bydlíte za pár hodin

Musk si pro realizaci svých plánů vybral nevadskou firmu Boxabl. Jejich modulové domky se na místo pouze přepraví a jednotlivé díly technici postaví během hodiny. Právě tato jednoduchost nadchla zákazníky z celého světa a na domky je dlouhá čekací listina. Nesmíme opomenout hlavní kritérium, kvůli kterému zřejmě o modulových domech hodně uslyšíme, a to je jejich extrémní energetická úspora. Konstrukce má dokonale promyšlenou izolaci, aby se domek v létě nepřehříval a naopak v zimě nedocházelo k nechtěným tepelným ztrátám. A zajímá vás cena takové stavby? Kromě nízkých provozních nákladů se domky pyšní také nízkou pořizovací cenou. Plně vybavený dům Casita o rozloze 35 m2 je možné koupit od 1 120 000 Kč.

Zdroj informací: Boxabl (www.boxabl.com), Dřevostavitel (www.drevostavitel.cz)

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku