Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Francouzský domov zařízený vintage poklady se každý den mění

Info ikona
Nomibis

Milovníci nonšalantního stylu bydlení ve francouzském stylu, zbystřete. Tato domácnost ukrývá vintage poklady s nezaměnitelným kouzlem.

Terezie Benoni | 26. 08. 2023

Neustálá změna. Tak by se dala definovat domácnost Fabienne Nominé a Pascala Bissona, kteří společně na sociálních sítích provozují stránku Nomibis. Na první pohled z ní nepoznáte, že se jedná o obchod se starožitnostmi. Dekorace a nábytek totiž ukazují ve své domácnosti a během každodenního života. S předmětem si tak pořizujete i nějaký kousek příběhu a životní styl. Svůj domek pořídili ve francouzském Remeši a zařídili ho přesně v duchu vintage, tedy stylu ke kterému neodmyslitelně patří slovo kvalita. Pravé vintage kousky jsou takové, které časem zrají, získávají na hodnotě a obstály ve zkoušce času. K vintage neodmyslitelně patří kvalitní přírodní materiály, sedací nábytek s koženým čalouněním, bronzové a cínové doplňky, kamenné prvky, masivní dřevo na podlaze a nábytek z něj.

Galerie: Bydlení ve vintage stylu

Poklady z bazarů a blešáků

Obchodů se starožitnostmi je ve Francii spoustu a mají bohatou tradici. Samotní obchodníci tráví hodně času tím, že obchází staré domy a snaží se v autentických domácnostech najít ty opravdu skryté poklady. Tohle ale Fabienne Nominé nedělá, ale hledá zajímavé předměty v samotných bazarech a aukcích. Jak sama říká, jeden předmět projde v průměru sedmero rukama, než najde svého cílového majitele. Největší trhy se konají na jihu Francie ve městech jako je Montpellier, Béziers nebo Avignon. Hon na poklady začíná už v osm hodiny ráno, kdy se otevřou dveře více než pěti set kamionů, které jsou až po střrchu naplněné skutečnými poklady, ale také příšernou veteší. Ačkoli Fabienne vystudovala literaturu, celý život ji svět designu fascinoval. Už v pětadvaceti letech se proto pustila do vlastního prodeje a objížděla bazary po celé Francii. Tuto vášeň si uchovala dodnes a její domov se proto neustále proměňuje.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Nomibis & Valerio Geraci, nomibis.com

Zdroj článku