Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Zažít život na ostrově jako Robinson Crusoe a přitom být u Hradce Králové? Žádný problém!

Info ikona
Zažít život na ostrově jako Robinson Crusoe a přitom být u Hradce Králové? Žádný problém!

Skoro jako legendární trosečník se budete cítit v domku na ostrově na Písníku u Hradce Králové. Na krátkodobý pronájem ho tu vybudoval Matyáš Fuchs s rodinou. Jestli toužíte po klidu, neznáme v Čechách lepší místo.

Terezie Benoni | 14. 08. 2023

Kam oči dohlédnou, všude je průzračná voda. Plochu rybníku skýtající okolo osmi hektarů chrání plot, takže o soukromí se tu rozhodně nemusíte bát. Něhem pobytu vás bude rušit maximálně občasné šplouchnutí ryb, kterým se ru náramně daří. Designér Matyáš Fuchs se s přítelkyní Klárou Novotnou a s její rodinou stará o dvanáct hektarů bývalé pískovny a osm hektarů vodní plochy u Hradce Králové. Životní náplní je pro něj také ostrov, který zde s pomocí Klářina otce Luboše, dědečka Jiřího, kamarády a dalšími členy rodiny vybudovali. Společně se snaží krajinu zazelenat a pečovat o ni. S Klárou se mimo jiné věnují včelaření a zahradničení. Brzy zde přibude i houseboat, který, stejně jako domek, staví Matyáš vlastníma rukama. Klářina otce Luboše baví zahradničení a zahrada je jeho chloubou. „Chtěli jsme, aby se vše, co tu poroste, dalo zužitkovat. Proto jsme tu s pomocí táty vysadili bylinky, lesní jahody, rakytník, aronii a nejrůznější zeleninu. Hosté si samozřejmě mohou cokoli utrhnout a sníst,“ říká Klára. Kromě bonusu v podobě zahradních dobrot se tu dají lovit pstruzi – a nejlépe se rybaří z mola. Na pořádné zaškubnutí prutu si můžete počkat v pohodlném dřevěném lehátku, zatímco ti, co neholdují tichému bláznovství, vás můžou sledovat z příjemné terásky.

Galerie: Na ostrově
Mohlo by se vám líbit

Život bez starostí

Nápad postavit ostrov přišel od mého tchána, jemuž zdejší pískovna patří. Před pár lety se vědělo, že těžba bude brzy končit, a zvažovali jsme co s ní – jestli ji nepronajmout třeba rybářům. Mít vlastní ostrov mi ale přišlo geniální, a jelikož jsem designér s přesahem do architektury, napadlo mě na něm postavit rybářský domek v severském duchu. Vše jsem dělal intuitivně tak, jako bych v něm měl bydlet já s rodinou. Po dostavbě jsme sem jezdili jako na chatu a občas jsme domek poskytli i kamarádům. Když jsme viděli, s jakým nadšením odjíždějí, rozhodli jsme ho se nabídnout na pronájem. Lidé sem mohou jezdit celoročně, stačí se podívat na náš web a všechny své starosti nechat na břehu.“

TEXT: ZUZANA VESELÁ | FOTO: MATYÁŠ FUCHS

Mohlo by se vám líbit

Více na Pisnik.eu

Zdroj článku