Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Zcela otevírací dům navrhl mladý designér pro svou maminku

Info ikona
Dřevostavba, která se přizpůsobuje počasí i aktuálním potřebám rodiny

Když matka Caspara Scholse vyjádřila přání mít na zahradě domek, kde bude moct číst a malovat, který poslouží jako domek pro hosty i jako venkovní kuchyně a to všechno v naprostém spojení s okolní krajinou, nevěřila, že bude její přání splněno do posledního puntíku.

Terezie Benoni | 22. 08. 2023

Zdánlivně jen těžko splnitelné přání inspirovalo nizozemského architekta a designéra Caspara Scholse k návrhu multifunkční dřevostavby, která se přizpůsobí aktuálním potřebám zcela na míru. Tvarově jednoduchou dřevostavbu nazval Anna a navrhl ji pro svou maminku. Ta si přála jednoduchý zahradní domek, kde by mohla číst a malovat, ale potřebovala také prostor, kde by mohla přijímat přátele a kde by v případě potřeby mohli také zůstat přes noc. To vše mělo být maximálně otevřené do vzrostlé zahrady. Caspar okamžitě viděl jedinečnou příležitost a zajímavou výzvu a rozhodl se navrhnout multifunkční objekt, který se bude měnit podle počasí, ale také momentálního využití. 

Galerie: Dřevostavba, která se přizpůsobuje počasí i aktuálním potřebám rodiny
Mohlo by se vám líbit

Dokonalé propojení exteriéru s interiérem

Domek s mnimálními náklady postavíte během pár dní na jakémkoli místě. Caspar vytvořil totiž jednoduchou stavebnici. Dřevěná plošina o šířce 4 metry a délce 6 metrů, lze rozšířit na domov o ploše 45 čtverečních metrů. Prodloužení dřevěné chaty je velmi jednoduché a je možné ho provést pouhou rukou. Stěny totiž stojí na kolejnicích a jednotlivé části domu se tak zasouvají do sebe.

Pod širým nebem 

Můžete si vybrat, jestli budete snídat pod širým nebem, nebo přenocujete pod skleněným stropem přímo pod hvězdami. V dřevostavbě nechybí jednoduchá kuchyňka, o teplo se postarají klasická kamínka na dřevo, v podlaze je navíc zabudovaná vana. Tento minimalistický srub je ideální pro každého, kdo miluje jednoduchý život a chce být v dokonalém spojení s přírodou.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Caspar Schols, cabin-anna.com, archdaily.com

Zdroj článku