Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Máte chuť na jarní proměnu interiéru? Známe řešení, jak jí docílit snadno, rychle a levně

Už vás interiér nudí a chtěli byste s novým ročním obdobím nějakou tu změnu? Poradíme, jak jí snadno docílit, příliš neutratit a navíc se zaměříme na tolik oblíbený boho styl.

Terezie Benoni | 4. 04. 2023

Boho styl se díky své nespoutanosti, neotřelosti a blízkosti k přírodě už několik let těší velké a neutuchající oblibě. Promítá se nejen do životního stylu a oblékání, v tomto duchu si lze zařídit také celou domácnost – od nábytku až po dekorace, které si navíc můžete sami vyrobit. Právě ruční práce a záměrná nedokonalost jsou totiž boho stylu vlastní! Dnes vám představíme šablonování, které si s bohémským stylem bydlení víc než rozumí. Je to jednoduchý a levný způsob, jak si můžete zútulnit svůj domov. Na rozdíl od tapet nejste omezení barevnou škálou, barevnost motivu si volíte sami. Místo nákupu spousty rolí drahých tapet celou místnost vydekorujete jednou opakovaně použitelnou šablonou nebo můžete kombinovat vzory šablon a vytvořit tak jedinečnou výzdobu, která vyhovuje vašemu stylu a prostoru. Stěny navíc zůstanou prodyšné. Tato technika je vhodná jak pro návrháře interiérů, tak pro úplné začátečníky. „Naše šablony budoucímu dílu dodají formu a tvar, ale barevnost, umístění, kombinace a materiály, to už je zcela na tvůrci. Za velikou výhodu šablon považuji jejich odolnost. Umožňují opakované použití a jsou téměř nezničitelné. Jsou take velmi variabilní. Lze je použít na různé povrchy jako jsou zdi, textil, dřevo, nábytek, dlažbu a další. Zároveň je můžete sdílet s přáteli, rodinou,“ říká Monika Hudáková, zakladatelka rodinné značky z jižní Moravy.

Galerie: Refresh domácnosti v boho stylu
Mohlo by se vám líbit

Nejdůležitější informace o Dnech Marianne 2023

Jarní termín Dnů Marianne klepe na dveře! Užijte si od 14. do 16. dubna nákupní svátek a využijte slevy až 50 % do více než 2200 obchodů a e-shopů po celé České a Slovenské republice.
marianne.cz

Samolepky snadno vyměníte

Další variantou, jak levně a jednoduše ozvláštnit interiér, jsou samolepky. Těmi lze ozdobit okna, zrcadla, stěny a další hladké povrchy. Na výběr jsou dva typy – lepicí, která je permanentní a nedá se přenášet, nebo adhezivní, kterou lze na hladké povrchy nalepit opakovaně, neobsahuje lepidlo a nezanechává žádné stopy.  Nejčastějším motivem šablon i samolepek od MandalaLife jsou, nepřekvapivě, mandaly, které k boho stylu neodmyslitelně patří.  „Jsou úžasné pro rozvoj osobnosti, jsou to silné energetické zářiče, vyjadřují rovnováhu, klid a krásu. Mají povzbuzující, harmonizující a ochraňující účinky, dodávají energii. Je to věc ověřená časem, potvrzená vědou, rozvíjená po staletí vzdělanými a duchovně obdařenými lidmi. Stačí si před mandalu sednout a vnímat ji, přinese vám vnitřní klid, stane se centrem vašeho soustředění, je takovým osobním sluncem, které září právě pro vás,“ vysvětluje Monika Hudáková.

Galerie: Mandaly rozzáří fádní stěny
Mohlo by se vám líbit

Mix skandinávského a boho stylu na padesáti metrech

V třípokojovém bytě najdete všechny současné trendy. Přírodní materiály v kombinaci s betonovou stěrkou, béžové tóny v kontrastu s černou barvou, nebo ryze industriální minimalistické prvky vedle romantických detailů.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Poradna
Nedaří se u vás doma monsterám? Vyrobte si je!

Nedaří se u vás doma monsterám? Vyrobte si je!

Poradna
Zařiďte si na léto svůj venkovní ostrov: Balkon, kde se budete cítit jako na dovolené

Zařiďte si na léto svůj venkovní ostrov: Balkon, kde se budete cítit jako na dovolené

Poradna
Chtěla jsem novou kuchyň, ale měla jsem jen tisícovku: Jak dopadla proměna ve stylu „udělej si sama“

Chtěla jsem novou kuchyň, ale měla jsem jen tisícovku: Jak dopadla proměna ve stylu „udělej si sama“

Poradna
Víkend plný vody: Nasbírejte si dešťovku do zásoby a zásadně ušetřete

Víkend plný vody: Nasbírejte si dešťovku do zásoby a zásadně ušetřete