Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Samolepící tapeta změní váš interiér za pár desítek korun, radí známá influencerka

Info ikona
Proměna policového dílu se samolepící tapetou

Nábytek, stěny, dveře, kuchyňská linka. To všechno můžete změnit doslova za pár desítek korun díky samolepící tapetě. Držet bude téměř na jakémkoli povrchu a práce s ní je víc než snadná.

Terezie Benoni | 29. 04. 2022

Samolepící tapety jsou skvělým nápadem, které šetří čas i peněženku. Tento dostupný vynález promění fádní domov ve stylový a každá interiér rázem ožije. Tapetovat můžete nejen stěny, ale také nábytek nebo dekorace. „Jedná se o čistou práci bez lepidla a hotovo budete mít za chvilku. Instalace samolepící tapety je ve výsledku jednodušší, než se může na první pohled zdát a vybírat můžete ze stovek motivů, barev a vzorů,“ radí známá influencerka Dominika Šťovíčková (@kutildomisha), která se rozhodla jednoduše obměnit pokojík svých dětí.

Galerie: Proměna policového dílu se samolepící tapetou
Mohlo by se vám líbit

Jak na to?

Pečlivě očistěte povrch plochy, na kterou má být samolepicí fólie lepena. Ujistěte se, že plocha je hladká a bezprašná. Odřízněte fólii o něco větší, než je lepená plocha. Odlepte část podkladového papíru. Lepenou plochu můžete nastříkat vodou s kapkou saponátu, aby při lepení bylo možné korigovat polohu lepené tapety. Přiložte fólii na povrch lepené plochy. Pečlivě kontrolujte polohu a věnujte pozornost umístění samolepicí fólie na podkladu. Použijte stěrku k vyhlazení fólie – začněte od středu a pokračujte do stran, aby byly odstraněny vzduchové bubliny a vlhkost mezi povrhem a lepenou tapetou. Odřízněte přebytečnou fólii odlamovacím nožem a začistěte hrany lepené plochy.

Zdroj informací: Dominika Šťovíčková, @kutildomisha (instagram.com/kutildomisha)