Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Spravte si náladu veselým vyráběním

Info ikona
Spravte si náladu veselým vyráběním

I přes turbulentní změny v našem okolí se jaro i Velikonoce nezadržitelně blíží. Zpříjemněte si čas doma zábavným vyráběním a rozvernou dekorací.

Terezie Benoni | 29. 03. 2022

Kousek drátku udělá spoustu dobré nálady. Přesvědčte se o tom sami a dejte se do tvoření. Veselé ptáčky vyrobíte víc než snadno. Stačí pořídit pevný drátek a vyrobit z něj kuří nožky. Jako tělo použijte cibulku některé z jarních rostlinek. Ideální jsou hyacinty, které dokážou vydržet i několik týdnů bez půdy. Před použitím je ale na dvanáct hodin namočte. Jejich životnost prodloužíte, když je namočíte do vosku. Jestli chcete k těmto ptáčkům vyrobit i pořádné vejce, budete mít vyrábění o kousek náročnější. Jak na takové vajíčko, které můžete využít i k dalšímu dekorování, nebo z něj vyrobit praktickou misku?

Info ikona
Spravte si náladu veselým vyráběním

Co budete potřebovat?

  • Toaletní papír, papírové kapesníčky, ubrousky nebo kuchyňské utěrky
  • Štětec
  • Lepidlo
  • Vodu
  • Nafukovací balonek
     
Info ikona
Spravte si náladu veselým vyráběním

Jak na to?

Nafoukněte si balonek, ale ne zcela. Pomocí štětce naneste tenkou vrstvu lepidla a rozetřete. Na balonek přitiskněte vybrané ubrousky. Překrývejte jednotlivé vrstvy a přetírejte lepidlem smíchaným s  trochou vody. Nanášejte další vrstvy, dokud nebude proti světlu balonek prosvítat. Pak nechte důkladně vyschnout, ideálně přes noc. Jestli je vrstva skutečně pevná, poznáte poklepáním. Když se zdá skořápka pevná, balonky propíchněte a vyloupněte z vajíček pryč. Skořápka bude pevnější, když ji přestříkáte bezbarvým lakem. Takhle vyrobenému vajíčku můžete přidat drátěné nožky i kohouta. 
 

Zdroj informací: autorský článek