Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Do proměny chaty ze 70. let se pustili manželé s malým dítětem a napjatým rozpočtem

Cílem proměny byla hlavně změna dispozice tak, aby majitelům přinesla víc prostoru. Původně byly kuchyň i koupelna ve stísněných podmínkách, zdaleka nevyhovovaly současným požadavkům. Nově nabízejí komfort a pohodlí pro celou rodinu.

Terezie Benoni | 25. 04. 2023

S chatou ze 70. let na kraji lesa v Pardubickém kraji se do pořadu České chaty snů přihlásili manželé s malým dítětem. Domek koupili teprve v loňském roce a chtěli ho přizpůsobit dlouhodobějšímu bydlení, aby mohli trávit víc času uprostřed přírody, odpočívat a případně i pracovat na dálku. K chatě není možné dojet autem, realizační tým tak zažil horké chvilky. Traktor se při druhé cestě s materiálem zasekl v lesích. Práci za něj dokonal až složitě sháněný pick-up speciálně upravený pro závod Rallye Dakar.

Galerie: Proměna chaty v Rohozné
Mohlo by se vám líbit

Klasická áčková chata skrývá dechberoucí interiér

Když majitelé zavřou veškeré okenní otvory, téměř si chaty uprostřed přírody nevšimnete. Její interiér přitom není nijak skromný a nabízí jejím obyvatelům skutečné pohodlí přitom v úzkém kontaktu s přírodou.
marianne.cz

Hlavně funkční kamna!

„Snažili jsme se zachovat co nejvíce z atmosféry 70. let, která interiérem prostupovala. Proto ta zelená kuchyň. Před půlstoletím měly linky smaltovaná plechová dvířka v pastelových barvách – bledě modré, levandulové či právě světle zelené,“ říká architekt. Okno nad pracovní deskou vede na terasu – tohle těsné propojení si majitelé moc pochvalují.„Cílem proměny byla hlavně změna dispozice tak, aby majitelům přinesla víc prostoru. Původně byly kuchyň i koupelna ve stísněných podmínkách, zdaleka nevyhovovaly současným požadavkům. Nově nabízejí komfort a pohodlí pro celou rodinu. Původní krb byl příliš velký a neefektivní, nahradili jsme ho výkonnými kamny,“ líčí Martin Štrouf. Proměnou prošla i veranda: dostala novou dlažbu a celé krytí včetně zábradlí – dostatečně vysoké, aby bylo maximálně bezpečné, pod ním je totiž sráz.

O pořadu České chaty snů

Jsme mediálním partnerem nového pořadu televize Prima České chaty snů o proměnách chat a chalup. Zbrusu nová docu-reality show přináší svěží designový vítr do vaší chaty nebo chalupy. Pořadem provází trio zkušených architektů a stavitelů Petr, Martin a Sebastian, kterým navíc nechybí sarkastický smysl pro humor. Těšte se na výsledek jejich osmi fantastických proměn. Tyto proměny můžete najít i v našich časopisech Marianne Venkov a styl a Marianne bydlení. Premiérové díly České chaty snů uvidíte vždy v pátek od 24. března ve 22:00 na Primě a reprízy v neděli 9:55 na Primě.

 

Mohlo by se vám líbit

Chatu na Příbramsku z padesátých let se rozhodli radikálně proměnit

Není v ní elektřina, svítí se petrolejkami, voda se musí přivážet. Tak to zůstalo i po proměně, majitelé na tom trvali. Proměna otevřela obytný prostor až do krovu a vnesla do domku svěží vzduch. Z toho jsou majitelé nejvíc nadšení.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Proměny
Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměny
Zelený strop a červené topení:  Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Zelený strop a červené topení: Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Proměny
Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně

Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně